19 / november 2022
Panvita Pomgrad - Merkur Maribor 1:3

Panvita Pomgrad – Merkur Maribor 1:3 (24,-23,-18,-26)
Športna dvorana OŠ I v M. Soboti, gledalcev 120, sodnika: Dejan Perčič, Iso Adrovič (oba Kamnik).

Panvita Pomgrad: Rajnar, Šormaz 21, Avšič, Drvarič 5, Suhadolnik, Rojnik 20, Kovačič 4, Legen, Bedrač 9, Fužir 6, Jurić 6, Vrabl in Novak (oba libero). Trener: Dejan Fujs
Merkur Maribor: Vodušek 1, Pernuš 2, Adžović, McConnell 18, Bračko 24, Kržič 3, Donik 22, Leva, Fink 7, Najdič, Iršič, Toplinšek, Peruničić, Jevšnik in Kumer (oba libero). Trener: Sebastijan Škorc

Ko je tekmo na servisu in v napadu odlično pričel nekdanji igralec Sobočanov, Kanadčan Connor McConell, ki je dosegel prvi dve točki za Mariborčane, je kazalo, da bi Štajerci že v prvem nizu znali pokazati, kdo bo tokrat dominanten na tekmi. A so se domačini vendarle še pravočasno zbrali, vzpostavili ravnotežje in z učinkovito igro ter ob bloku Tita Kovačič povedli z 10:6. Gostje so po dobri igri in tretji točki Roka Bračka znižali na 12:11, takoj zatem pa je z izjemno potezo presenetil domači organizator igre Drvarič in povišal na 13:11. A Bračko je v nadaljevanju do 15:14 sam držal stik s Prekmurci, saj je dosegel tri zaporedne točke za Mariborčane, eno tudi z asom. Ko se je razigral še Donik in dosegel dve točki, je bil izid spet izenačen na 16:16, to pa je bilo prvo izenačenje po 5:5. Vajeti igre je nato pri domačih prevzel Šormaz, ki je dosegel dve točki za 18:16, vseeno pa so Mariborčani poskrbeli za preobrat in povedli preko dveh odličnih posredovanj McConella z 19:21. Domačini so preko Rojnika izenačili na 23:23, po trojnem bloku znova povedli s 24:23, po napaki dvojne žoge Štajercev pa prišli do zaključne točke in prvi niz dobili s 26:24.
Drugi niz so znova bolje odprli Mariborčani, ki so z raznovrstno igro v napadu hitro povedli z 2:6, ob tem pa je domači trener Fujs zahteval prvi odmor. Sobočani so se z dvema točkama Šormaza na kratko približali zgolj na 5:8, pri 5:10 pa je Fujs vzel še drugi polminutni odmor, a tudi ta ni pomagal, saj je gostujoči stroj pod okriljem učinkovitega Roka Bračka odlično nadaljeval do 7:14. Prekmurci so z dvema točkama Bedrača sicer znižali na 10:15, ko je bilo 13:19 pa je bil niz v očeh gledalcev že zaključen. A se je Panvita Pomgrad vrnila, s točkami Bedrača, Rojnika in Drvariča znižala najprej na 17:19, nato z dvema točkama Rojnika celo izenačila na 23:23, a ob koncu je zmanjkalo moči in z blokom Kržiča so gostje zmagali s 23:25 in izenačili na 1:1.
Tradicionalno z uvodom prvih dveh nizov so tudi tretjega bolje začeli gostje, ki so povedli s 3:6, Panvita Pomgrad pa je dlani gledalcev ogrela po znižanju na 7:8. Odbojkarji Merkurja so se znova odlepili po simultanki Bračka, ki je od izida 8:11 naprej briljiral tako na servisu kot v napadu, domači pa zanj enostavno niso našli odgovora. Šele pri 8:15 je nalet ustavil Šormaz za deveto točko domačih, sicer zgolj na kratko, saj so gostje vodstvo povišali na 9:18, niz pa z odlično igro brez posebnih težav pripeljali do zaključka in zmage z 18:25.
V četrtem nizu se z izjemo vodstva Sobočanov s 6:4 nobena ekipa do izida 13:13 ni odlepila več kot za točko. Sobočani so znova za dve točki povedli po uspešnem bloku Tita Kovačiča za 15:13, a zgolj nekaj sekund je bilo potrebnih, da so Mariborčani s Finkom na servisu prešli v vodstvo s 15:16. Domači so priredili preobrat na 21:18 a znova popustili, zaključek pa je pripadel Mariborčanom z Bračkom na čelu, ki je dosegel zadnjih pet od šestih točk gostov. Najprej je z napadom izenačil na 23:23, takoj zatem žogo sicer poslal v avt za vodstvo domačih s 24:23, že v naslednjem napadu pa popravil napako in poskrbel za izenačenje na 24:24. V slogu predstave skozi celotno tekmo se je najučinkovitejši igralec srečanja izkazal tudi ob koncu, saj je najprej zabil as za vodstvo s 26:27, nato pa še z uspešnim napadom za končnih 26:28 zaključil tekmo za zmago Maribora v Murski Soboti.

Izjavi po tekmi

Dejan Fujs, trener Panvite Pomgrada: »Maribor se je v formi dvignil in v zadnjem času prikazal dobre igre. Na tekmi nismo izkoristili priložnosti v določenih momentih, pustili smo jim, da so nam ušli, potem smo jih lovili. V četrtem nizu smo imeli priložnost, da bi ga uspešno zaključili in šli še v petega ampak odločale so malenkosti. Mislim, da je bil danes rahel a odločilen manko pri napadalcih, ki žog niso zaključevali kot bi mogli, kar se je odrazilo predvsem v drugem in četrtem nizu.«

Sebastjan Škorc, trener Merkurja Maribora: »Srečni smo, saj smo zmagali na vročem gostovanju in se oddolžili za tisti poraz v uvodu sezone. Po uvodnem delu sezone se stvari počasi postavljajo na svoje mesto. Borimo se, dihamo en za drugega in to nas je tokrat tudi krasilo. Igrali smo agresivno, zato fantom čestitke za prikazano, saj vidimo, da smo na pravi poti. Sobočani so izkušena ekipa, končnice pa smo danes vendarle mi obrnili v svojo korist.«