Hiša na kolesih Triglav - Calcit Volley 0:3

Hiša na kolesih Triglav - Calcit Volley 0:3 (-17, -18, -21)

Športna dvorana Planina Kranj, gledalcev 90, sodnika: Vrenko in Zajec.

Hiša na kolesih Triglav: Ibrišimovič (1), Nanut (6), Glamočanin (3), Tučen (7), Rotar (1), Snedec (4), Šikanič (1), Mali (2), Adžović, Jovović (12), Fajfar. Trener: Sašo Rop
Calcit Volley: Planinšič (1), Mujanović (14), Vinkovič, Lazar, Klobučar, Košenina, Arsenoski, Okroglič (6), Sosa Sierra (14), Aponza (6), Pavlović (8). Trener: Matija Pleško

Uvodni niz se je začel z dvema točkama prednosti gostov, ki pa so prednost zaradi napak Triglavanov na začetnem servisu, še povečevali (2:6). Do nove točke je Triglavanom uspelo priti z napadom kapetana Malija. Da se igralci Kamnika odlično znajdejo na igrišču, so kazale napadalne akcije Okrogliča in bivšega igralca italijanskega Trentina, Sierre. Pri 7-ih točkah prednosti Kamnika, so se Triglavani le prebudili in se skušali prebiti skozi blok Pavlovića, trenutno najboljše rangiranega blokerja v ligi. S servisom Planinšiča so gosti pobegnili za neulovljivih 11 točk (9:20). Jovoviću in Nanutu je z uspešnim napadom ter začetnim udarcem, uspelo razliko malo znižati, kar pa je prisililo, da prvi odmor vzame trener gostov, Matija Pleško (16:24). Po odmoru je as dosegel Šikanić, drugo začetno žogo pa je poslal v avt in tako je šel prvi niz v roke Kamničanov (17:25).

Začetnega krča se je domačinom uspelo otresti na koncu uvodnega niza, kar jim je prineslo tudi več samozavesti v drugem nizu. Napad Amadeja Snedca je izenačil rezultat na 2:2. Triglavanom je uspelo stati ob boku nasprotnikom in s trojnim blokom uspešno blokirati napade Sierre. Menjava je bila opravljena s strani Kamnika, ko je v igro prišel Lazar in gosti so prvič v drugem nizu uspeli pobegniti za dve točki. Odmor Saša Ropa pri domačih ni obrodil sadov in odigrana akcija Planinšiča in Sierre je tako Kamničanom prinesla novo točko (15:17). Na servisu domačih je dominiral Tučen, ki je 17. točko svoji ekipi priboril z asom. Pri rezultatu 17:20 je bil trener domačih ponovno primoran vzeti odmor, po katerem pa žal ni sledila napeta igra, vendar le premoč gostov. Napada Okrogliča in Mujanovića pa sta bila tako usodna za Kranjčane, ki so izgubili tudi drugi niz (18:25).

Tretji niz se je ponovno pričel z izenačenim rezultatom. Na domači strani sta z dvojnim blokom dominirala Tučen in Jovović in priigrala prvo večjo prednost (10:8). Gosti niso ostali dolžni in se vrnili z napadom Sierre in obrambo Košenine. Vodstvo Kamničanov se je povečevalo skozi niz, Kranjčanom pa sta največji problem predstavljala napada Mujanovića ter Aponza. Zadnji sodniški žvižg je tako piskal v prid gostov pri rezultatu 21:24.

Izjavi po tekmi:

Trener Hiše na kolesih Triglav Kranj, Sašo Rop: ''Nisem zadovoljen z današnjo tekmo. Kamnik nam je na trenutke dajal možnost, da bi se približali in mogoče celo dobili kakšen niz, ampak nismo bili sposobni sprejeti tega. Naše tekme še prihajajo, do takrat se bo pa treba osvežiti.''

Trener Calcit Volleyja, Matija Pleško: ''Rezultatsko sem zadovoljen, dobili smo tisto, kar smo iskali. Vemo, da je ekipa Kranja vedno neugoden nasprotnik, sploh ko igrajo doma, tako da je bil dostop do tekme pravi.''