03 / december 2022
Merkur Maribor - Salonit Anhovo 3:0

Merkur Maribor: Vodušek, Pernuš 2, Adžović, McConnell 6, Bračko 15, Kržič 7, Donik 14, Leva 1, Fink 4, Najdič, Iršič, Peruničić, Kumer (L), Jevšnik (L). Trener: Sebastijan Škorc
Salonit Anhovo: Kodrič 5, Stojanovič, Hesselholt 3, Karnel, Godnič 1, Jeklin 1, Kavčič, Maretič 2, Kovačič, Ikhbayri 6, Vrtovec, Maksimović, Šarič (L), Okroglič (L). Trener: Rade Dačovič

Prvi niz se je začel dokaj z izenačeno igro iz obeh strani, kjer si nobena od ekip ni priigrala večje prednosti. Nato smo videli odlično igro iz obeh strani, kjer sta se ekipi izmenjavali v vodstvu (8:7). Po nekaj zelo odličnih napadih domače ekipe, ki je prišla do prednosti z 11:8, je strateg gostov klical prvi odmor na srečanju. Tudi po odmoru so domači le še stopnjevali svoj nivo igre, kar je kazal tudi rezultat na semaforju (15:9). Ker gostje nikakor niso uspeli dohajati domačih, gostom ni preostalo druga, kot da posežejo po drugem odmoru. Domači, ki so le še stopnjevali nivo igre in kazali zelo dobro predstavo so niz zanesljivo dobili s 25:14.

Uvod v drugi niz so bolje začeli domači, ki so z zanesljivo igro prišli do prednosti s 5:2, kar je bil razlog za prvi odmor gostov v drugem nizu. Po odmoru so domači še naprej kazali odlično igro. Gostje, ki nikakor niso mogli ustaviti domačih napadov so med tem klicali že drugi odmor v nizu, ki pa je bil nekoliko bolj učinkovit, saj so se uspeli nekoliko približati domačim na tri točke zaostanka (14:11), kar je bil razlog za prvi odmor za trenerja domačih Sebastijana Škorca. Po odmoru so domači prestavili v višjo prestavo in hitro prišli do prednosti šestih točk (19:13), ter v nadaljevanju ostali zbrani in niz zanesljivo dobili s 25:16.

Tudi tretji niz se je začel boljše za Mariborčane, saj so gostje pri zaostanku s 6:3 klicali prvi odmor. Po odmoru so domači le še stopnjevali svojo igro in niso odstopali od priigrane prednosti, kar je kazal tudi semafor, saj je Rade Dačevič pri zaostanku s 16:7 poizkusil z odmorom. Po odmoru so domači nekoliko popustili pri svoji igri in pustili gostom da so se nekoliko približali (20:13), kar je bil razlog za prvi odmor na domači klopi, vendar pa so domači v nadaljevanju uspeli ohraniti mirne glave in niz pripeljati zanesljivo do konca in s 25:15 osvojili niz.

Izjava po tekmi

Rok Bračko, igralec Merkur Maribor: »Želeli smo si te zmage, tudi samozavest raste iz tekme v tekmo. Mislim, da smo zasluženo zmagali in gremo proti končnici prvenstva precej bolj samozavestni.«