1B. DOL moški

22 / februari 2023
Špan Brezovica - SIP Šempeter 3:0

Prvi niz tekme med Špan Brezovico in SIP Šempetrom se je začel precej izenačeno. Domačim je pri rezultatu 5:6 za goste uspelo došeči 5 zaporedni točk in gostje so vzeli prvi odmor v prvem nizu. Šempeter je po time-outu zaigral bolje in rezultat jim je uspelo spet izenačiti na 12:12. Ekipi sta se nato izmenjavali na servisu do 18:18 nato pa je Brezovica povedla z 20:18. Gostom iz Šempetra se je nato uspelo približati na 22:21, in po time-outu domačih povesti s 23:24. Svoje prve zaključne žoge jim ni uspelo izkoristiti, Brezovica je izenačila na 24:24 in gostje so vzeli svoj 2. odmor v 1. nizu. V zaključku niza so bili bolj zbrani domači in niz jim je uspelo dobiti na 28:26.

Drugi niz je bolje začela domača ekipa, povedli so s 5:2 in s 6:3, vendar so gostje zaigrali bolje in povedli s 6:7. Nobeni izmed ekipi nato ni uspelo priti do prednosti več kot točke do rezultata 12:12. Brezovčanom je nato uspelo doseči 2 bloka in gostje so odgovorili s svojim prvim odmorom v drugem nizu. Gostom je uspelo takoj doseči 3 zaporedne točke. Ekipi sta niz nadaljevali izenačeno do 17:17 nato pa je domačim uspelo povesti z 22:18 in gostje so vzeli svoj 2. time-out. Po time-outu jim je uspelo prednost zmanjšati na 2 točki zaostanka in domači trener je vzel svoj prvi odmor v 2. nizu. Brezovici je nato povedla z 24:21, vendar jim 2 zaključnih žog ni uspelo izkoristiti, in vzeli so svoj drugi odmor. Po time-outu jim je uspelo niz dobiti pri tretji zaključni žogi, z rezultatom 25:23.

Tretji niz se je začel izenačeno, v rahli prednosti je bilo gostujoče moštvo. Brezovici je uspelo pri rezultatu 10:8 za goste doseči 4 zaporedne točke in gostje so vzeli svoj prvi odmor v tretjem nizu. Gostom je po time-outu uspelo povesti s točko prednosti, nato pa sta se ekipi spet izmenjavali na servisu do 15:15. Domačim je nato uspelo povesti z 20:17 in gostje so vzeli še 2. time-out. Domačim je nato niz uspelo dobiti s 25:21.