1B. DOL moški

23 / november 2022
SIP Šempeter - Krka 0:3

Dvorana ŠD Šempeter, gledalcev 50, sodnika: Markelj (Bled), Zajec (Ljubljana)

Tekmo so bolje otvorili gostje, ki so po varanem udarcu Kožarja in zaključenem napadu Pušnika povedli s 3:6. Gostje so povišali prednost po zaključenem napadu Pulkota (5:10). Po dveh točkah Hircija so Šempetrani znižali zaostanek na 8:11. Gostujoči trener je po treh zaporednih točkah Šempetranov vzel prvi odmor pri 12:12. Šempetrani so prvič povedli po napaki Pušnika in bloku Hankića (15:14). Po zaključenem napadu Špes Podbregarja je bil rezultat 18:16. Gostje so uspeli izenačiti na 20:20. Domači trener je po zaključenem napadu Hvale vzel prvi odmor pri 21:22. Po napaki v napadu Šempetranov (21:23) je domači trener vzel še drugi odmor. Sledil je še blok Kožarja (21:24) za prvo zaključno žogo za goste. Gostujoči trener je vzel drugi odmor po napaki v bloku (22:24). Drugo zaključno žogo je realiziral Pulko z uspešnim napadom iz druge linije za končnih 22:25.

Drugi niz so tudi bolje začeli gostje, ki so po bloku Lavriča in napaki domače ekipe v obrambi povedli s 3:5. Sledil je še as Kosmine in blok Hvale za 3:7 za prvi odmor domačega trenerja. Gostje so povedli za šest točk po napaki Špes Podbregarja v napadu (6:12). Gostje so nadaljevali razigrano v napadu in po zaključenem napadu Pulka iz druge linije je bil rezultat že 9:17. Šempetrani se niso uspeli več približati in prvo zaključno žogo za drugi niz so gostom podarili po napaki na servisu (15:24). Gostje  so realizirali drugo zaključno žogo po zaključenem tempu Lavriča (16:25).

Tretji niz se je začel izenačeno, na obeh straneh smo videli dva uspešna napada in po eno napako (3:3). Po napaki v napadu Lindiča je bilo ponovno izenačeno (6:6). Šempetrani so po asu Špes Podbegarja povedli z 9:8. Sledile so štiri točke gostov in sicer tri napake Šempetranov in zaključen napad Pulkota (9:12) za prvi odmor domačega trenerja. Domači trener je vzel drugi odmor po dveh zaključenih napadih preko tempa Lavriča (10:15). Po dveh blokih Hvale in Lavriča je bil rezultat že 11:19. Šempetrani se niso več približali in prvo zaključno žogo so gostje realizirali po uspešnem bloku (15:25) za novo zmago Krke.