25 / november 2022
SIP Šempeter - Črnuče II 3:1

Dvorana ŠD Šempeter, gledalcev 40, sodnika: Atanasov (Slovenske Konjice), Kramar (Kamnik)

Bolje so začeli Šempetrani, ki so po zaključenem napadu Hircija in asu Špes Podbregarja povedli s 7:4.  Po varanem udarcu Novaka je bil rezultat 10:7. Gostje so izenačili po bloku Vindišarja in asu Hribarja (11:11), zato je domači trener vzel prvi odmor. Po zaključenem napadu Hircija in asu Špes Podbregarja, so Šempetrani ponovno vodili za tri 16:13. Gostujoči trener je po asu Hircija (19:14) vzel prvi odmor. Gostje so se približali po bloku Rojca in uspešnem napadu Mivška (21:17). Prvo zaključno žogo za Šempetrane je priboril Planinšek z uspešnim blokom (24:20). Gostje se niso predali in po asu Mivška (24:23) je domači trener vzel še drugi odmor. Sledili sta še dve točki za goste in sicer napaka v napadu Šempetranov in blok Vindišarja, za prvo zaključno žogo gosto (24:25). Gostujoči trener je po napaki v napadu (26:25) vzel drugi odmor. Sledil je blok Hircija (27:25) za končno zmago Šempetranov.

Drugi niz so tako kot prvega začeli bolje Šempetrani, ki so po dveh napakah gostov in zaključenim napadom Markoviča, ter Špes Podbregarja povedli s 6:0. Po napaki na servisu Mivška so gostje zaostajali 9:3. Šempetrani so nadaljevali uspešno v napadu in po zaključenem napadu Špes Podbregarja, ter Planinška je bil rezultat 15:9. Gostje so se približali po uspešnem napadu Vindišarja (17:14). Po zaključenem napadu Markoviča in napaki na servisu gostov je bilo 21:15. Domači trener je vzel prvi odmor po nesporazumu v obrambi (22:19). Prvo zaključno žogo za drugi niz je priboril Hirci po uspešnem napadu preko tempa (24:20). Realiziral jo je Špes Podbregar po uspešnem napadu za 25:20.

Tretji niz se je začel izenačeno, na eni strani je tri točke v napadu dosegel Mivšek, na drugi strani sta bila uspešna v napadu Planinšek ter Hankič (4:4). Gostje so povedli za tri po še enem uspešnem napadu Mivška, ki je v začetku tretjega niza nanizal pet točk iz napada (5:8). Po bloku Hankića so Šempetrani znižali zaostanek na 9:11. Gostje so po zaključenem napadu Ritmaniča vodili z 11:16. Domači trener je po asu Rutarja vzel prvi odmor pri 14:20. Po treh zaporednih točkah Šempetranov (17:20) je tudi gostujoči trener vzel prvi odmor. V končnico niza sta obe ekipi vztopili izenačeno, saj je po zaključenem napadu Planinška in Špes Podbregarja bilo 21:21. Gostujoči trener je po zaključenem napadu Hircija vzel še drugi odmor (22:22). Prvo zaključno žogo za goste je priboril Mivšek z uspešnim servisom (22:24). Sledil je drugi odmor domačega trenerja. Šempetrani so obranili obe zaključni žogi po uspešnem napadu Hircija in Markoviča (24:24). Po bloku Novaka so imeli Šempetrani prvo zaključno žogo (26:25). Gostje so uspešno obranili tri zaključne žoge in po zaključenem napadu Leniča ter napaki v napadu Šempetranov (27:29) so gostje znižali zaostanek v nizih.

Četrti niz so bolje začeli gostje, ki so po zaključenem napadu Ritmaniča povedli s 3:5. Šempetrani so  prvič povedli po asu Špes Podbregarja (7:6). Domači trener je po štirih zaporednih točkah gostov (7:10) vzel prvi odmor. Po bloku in zaključenem napadu Markoviča so se Šempetrani približali na 12:13. Gostujoči trener je vzel prvi odmor po zaključenem napadu Planinška in asu Hankića (17:15). Gostje so po zaključenem napadu Leniča zmanjšali zaostanek na 20:19. Po zaključenem napadu Planinška (22:19) je gostujoči trener vzel še drugi odmor. Domači trener je po dveh točkah Leniča tudi vzel drugi odmor (22:21). Sledili sta dve točki za Šempetrane in po napaki na podaji pri gostih (24:21), so gostje glasno protestirali. Zato je prvi sodnik gostujočo ekipo kaznoval z rdečim kartonom, kar je pomenilo konec tekme (25:21).