Sportklub 1A. DOL ženske

10 / december 2022
GEN-I Volley - Formis 3:0

V prvem nizu so takoj na začetku povedle gostje (0:2), toda domačinke niso pustile presenečenj in kmalu prevzele pobudo, kar se je hitro pokazalo na rezultatu 10:8 in kasneje tudi 12:8. Gostujoči trener je takrat zahteval odmor. V nadaljevanju so odbojkarice iz Hoč so rezultat približale (14:13). Novogoričanke so se nato ponovno oddaljile in se, kot se je zdelo, počasi bližale zmage v prvem nizu (21:19). Na koncu se je vse potrdilo, prvi niz so dobile Novogoričanke z rezultatom 25:22.

Tudi na začetku drugega niza so povedle gostje (1:3). Vasja Lipicer Samec je nato zahteval odmor, Pia Blažič pa je v nadaljevanju dosegla drugo točko (2:3). Gostje so tudi v nadaljevanju vodile (5:6), toda domačinke so rezultat poravnale na 6. točki. Deseto točko je priigrala Grubišič Čabo (9:10), na drugi strani je za izenačenje poskrbela Lara Rituper. Gaja Makuc je poskrbela za 12. točko, to pa ji je uspelo z odličnim začetnim udarcem (12:11). Ko so domačinke povedle za štiri (17:13), je bil ponovno čas za odmor na zahtevo gostujoče ekipe. Polona Marušič je v nadaljevanju priigrala 18. in 19. točko (19:14). Polona Frelih je z odličnim blokom priigrala 22. točko (22:18). Gostje so se nato še približale in tudi izenačile na 23. točki. Napet zaključek drugega niza, ki so ga nato dobile Novogoričanke (25:23).

Tudi tretji niz se je začel precej izenačeno (7:7) in se tako tudi nadaljeval (9:9). V nadaljevanju so povedle gostje (9:11) in čas je bil za odmor, zahteval ga je domači trener. Rezultat je bil tudi naprej poravnan (14:14). Pri rezultatu 15:17 je ponovno zahteval odmor domači trener. V nadaljevanju so domačinke stopile na plin in povedle 19:17. Takrat je odmor zahteval gostujoči trener. Isto se je ponovilo pri rezultatu 21:18. Novogoričanke so bile tudi v tretjem nizu uspešnejše, dobile so ga z rezultatom 25:22.