17 / december 2022
Ankaran - SIP Šempeter 3:1

Uvodni niz so bolje pričele domače, ki so vodile z 8:5 in z 10:6, z blokom Mašulovićeve so gostje izenačile na 11. točki. Sledila je izenačena tekma do 19. točke. V zaključku niza je bila ponovno nezaustavljiva gostujoča igralka Mašulović, kar je pomenilo 23:25 za Šempeter.

Tudi drugi niz so bolje pričele Ankarančanke, ki so vodile z 8:2, v nadaljevanju so igralke Šempetra bile še najbližje izenačenju pri rezultatu 13:12. S  točko Kovačič Maje so domače ponovno pobegnile na 18:13, vendar se gostje niso predale in se približale na 20:19. Končnica niza je pripadla Valenčičevi, ki je s tremi zaporednimi točkami zaključila niz na 25:21, kar je pomenilo domače izenačenje v nizih.

V tretjem nizu so povedle igralke Šempetra z 1:3, sledil je hitri domači preobrat z vodstvom 5:3. V nadaljevanju so Ankarančanke povečevale vodstvo ter v zaključku niza vodile za nedosegljivih 22:15. 24. točko je pri domačih dosegla Kakerjeva, točko Ankarana za končnih 25:18 pa je dosežena po zaslugi gostujočega udarca žoge v avt.

V tretjem nizu je gostujoči tempo igre vpadel in to se je nadaljevalo tudi v četrtem nizu, ko je po vodstvu Šempetra 9:10 sledila serija domačih točk za vodstvo 16:10. Do zaključka niza se gostjam ni več uspelo približati ter Ankarančanke so osvojile odločilni niz za končno zmago 3:1.

Pri Šempetru sta bili najučinkovitejši Mašulović (18 točk) in Puckmeister (15), pri Ankaranu pa Valenčičeva (16), Žnidar in Mihalinec (obe 14) ter Grudina in Kaker prav tako obe po 13 točk.