20 / december 2022
SIP Šempeter - OD Krim 3:0

Dvorana ŠD Šempeter, gledalcev 70, sodnika: Juraja (Prevalje), Atanasov (Slovenske Konjice)

Derbi  Šempetranke pričnejo brez dveh standardnih igralk prve postave Vidali in Božič. Šempetranke so niz začele odločno in po zaključenem napadu Mašulović in Črnila povedle s 5:2. Po zaključenem napadu in uspešni obrambi Bavdaž je bilo že 9:4. Gostje so se približale po napaki na podaji in zaključenem napadu Bogataj (9:7). Šempetranke so ponovno povedle za štiri po dveh zaključenih napadih Puckmeister (12:8). Sledilo je še preigravanje Sevčnikar (13:8) za prvi odmor gostujočega trenerja. Gostje so se ponovno približale po zaključenem napadu Bogataj (15:12). Gostujoči trener je po napaki na servisu 16:12 vzel še drugi odmor. Sledil je blok in as Čotar (16:14). Po napaki v napadu gostij in asu Črnile je bil rezultat že 21:15. Prvo zaključno žogo za Šempetranke je priborila Mašulović z uspešnim napadom iz druge linije (24:17). Prvo zaključno žogo je realizirala Koren po uspešnem tempu za končnih 25:17.

Drugi niz so bolje otvorile Šempetranke, ki so po varanem napadu Ševčnikar in zaključenem napadu Bavdaž povedle s 4:2. Gostujoči trener je po bloku Mašulović in Črnile (6:3) vzel prvi odmor. Po bloku Koren je bil rezultat 9:4. Gostujoči trener je vzel še drugi odmor po zaključenem napadu Mašulović 12:7. Po odmoru je sledila serija gostij, ki so se po asu Lončar in zaključenem napadu Čotar vrnile v igro (12:10). Gostje so se približale na točko zaostanka po zaključenem napau Zalokar (14:13). Po dveh blokih Šempetrank, Črnila in Bavdaž je bil rezultat 17:13. Na semaforju je bilo 21:15 po zaključenem napadu Puckmeister in asu Bavdaž. Prva zaključna žoga za Šempetranke je pripadla po napaki na podaji gostij (24:16). Prvo zaključno žogo je realizirala Mašulović z uspešnim napadom (25:16).

Tretji niz so tako kot prva dva začnele bolje Šempetranke, ki so po bloku Koren in zaključenem napadu Mašulović povedle s 4:0 za prvi odmor gostujočega trenerja. Sledila sta dva asq Koren za 8:1. Gostujoči trener je po zaključenem napadu Črnile vzel še drugi odmor 10:1. Gostje so znižale zaostanek po kar štirih asih Čotar (13:8) za prvi odmor domačega trenerja. Po bloku Črnile in zaključenem napadu Bavdaž, Šempetranke so ponovno lažje dihale pri 16:9. A gostje so se ponovno približale po zaključenem napadu Bogataj in Križnik (18:15). Domači trener je po še enem zaključenem napadu Križnik (18:16) vzel drugi odmor. Po bloku in zaključenem tempu Koren je bil rezultat 21:18. Sledil je še blok Koren in zaključen napad Mašulović za 23:18. Prva zaključna žoga za Šempetranke je pripadla po napaki v napadu gostij (24:18). Šempetranke so realizirale drugo zaključno žogo po zaključenem napadu Mašulović za končnih 25:19.