21 / december 2022
GEN-I Volley - Ankaran 3:1

Prvi niz se je začel izenačeno, rezultat je bil 2:2, nato so gostje povedle za dve točki (2:4). V nadaljevanju so se domačinke približale, najprej izenačile na 4. točki, nato pa še povedle (6:4). Marušič Polona je priigrala 11. točko in rezultat je takrat kazal 11:9. 12. točka je bila pripisana po uspešnem bloku Lare Rituper (12:9), 13. pa po njenem uspešnem napadu (13:9). Takrat je bil čas za prvi odmor, ki ga je zahteval gostujoči trener. Pri rezultatu 15:9 je bil ponovno na vrsti odmor. Domačinke so v nadaljevanju vodile že 16:10. Pia Blažič je v nadaljevanju priigrala 20. točko (20:12), Julija Mohorič pa 21. (21:13) in 22. (22:14). Domačinke so niz uspešno pripeljale do konca in zmagale z rezultatom 25:16.

Prvo točko v drugem nizu so dosegle gostje (0:1). Uspešna je bila Žnidar. In tako so tudi nadaljevale in povedle s 3:6, takrat je bil čas za odmor. Nato so vodile tudi z rezultatom 3:7. Polona Frelih je šesto in sedmo točko priigrala z odličnim servisom (7:8). Za izenačenje na deveti točki je poskrbela Polona Frelih z odlično igro v napadu. Na drugi strani so si 10. točko priigrale gostje, v napadu je bila uspešna Žnidar (9:10). Tudi 11. so si priigrale gostje (9:11). Takrat je bil čas za odmor, zahteval ga je domači trener Vasja Samec Lipicer. Polona Marušič je nato udarila za 10. točko (10:12). Rezultat je bil nato izenačen na 12. Ko so domačinke povedle na 15:13, je bil čas za odmor na zahtevo gostujočega trenerja. Ko so domačinke povedle za pet (18:13), je bil ponovno čas za odmor, ki ga je ponovno zahteval gostujoči trener. Drugi niz se je še naprej odvijal v korist domačink, ki so vodile 22:15. Rezultat je tudi ob koncu drugega niza kazal v korist domačink (25:16).

Tretji niz se je začel precej izenačeno, rezultat je bil nato poravnan na šesti točki. Ko so domačinke povedle 9:7, je bil čas za odmor. Nato so vodile tudi 13:9 in zopet je bil čas za odmor. Polona Frelih je na mreži priigrala 16. točko in rezultat je takrat kazal 16:12. Pia Blažič je bila uspešna za 17. (17:12). Tudi za 20. točko je bila zaslužena Frelih (20:15). Novogoričanke so ob koncu nekoliko popustile in gostje so se približale. Rezultat je kazal 23:22 in domači trener je zahteval odmor. Gostje so nato izenačile na 24. točki in tudi na 25. Prava drama ob zaključku tretjega niza. Tudi na 28. točki je bil rezultat izenačen in tako tudi na 30. Na koncu so bile uspešnejše gostje in tretji niz je bil njihov (30:32).

Četrti niz so bolje otvorile domačinke in povedle s 7:4, nato so vodile tudi z 8:5 in z 9:5. Lara Rituper je na mreži atraktivno priigrala 10. točko (10:5). Domačinke so povedle 14:6 in nato tudi 16:7. 19. točko je priigrala Blažič in domačinke so se počasi bližale zmagi v četrtem nizu (19:10). Rezultat je bil nato 23:14. Novogoričanke so zmagale četrti niz z rezultatom 25:16, tekmo pa dobile s 3:1 v nizih.