18 / januari 2023
GEN-I Volley - Calcit Volley 0:3

Že takoj na začetku prvega niza so gostje povedle z 0:2. Drugo točko je dosegla Vovk. Na drugi strani je prvo domačo priigrala Rituper (1:2). Z odličnim blokom je v nadaljevanju izenačila na 2:2. V nadaljevanju so domačinke povedle, Pertens je dosegla tretjo točko (3:2). Rezultat je bil v nadaljevanju izenačen na 6. točki. Tekma je bil tudi v nadaljevanju prvega niza precej izenačena, nato pa so gostje povedle za štiri (10:14). Takrat je domači trener zahteval odmor. V nadaljevanju so vodile že za šest (10:16) in domači trener je bil ponovno primoran zahtevati odmor. Igra se je nadaljevala, gostje pa so še vedno vodile za pet (15:20). 20. točko je dosegla Hutinski. Na drugi strani je 16. točko dosegla Mohorič (16:21). Gostje so do konca niza potrebovale še nekaj točk (17:22), to pa se ni zdela težka naloga. Pri rezultatu 19:24 je sicer gostujoči trener zahteval odmor. Prvi niz so gostje dobile z rezultatom 19:25, zadnjo točko je dosegla Vovk.

Drugi niz so odločneje odprle gostje in povedle z 0:3. Tudi v nadaljevanju niza so prednjačile in vodile z rezultatom 2:7 in kasneje tudi 4:11. Takrat je domači trener Vasja Samec Lipicer zahteval odmor. Ko je rezultat kazal 7:11, je odmor zahteval gostujoči trener. Gostje so še vedno ohranjale ugodno prednost, rezultat pa je kazal 9:16. Pri rezultatu 9:18 je bil ponovno čas za odmor domačega trenerja. Hutinski je z dobrim blokom priigrala 20. točko za Kamničanke (10:20). Čižman je v nadaljevanju z dvema asoma prednost povečala na 12. točk (10:22). 24. točko (12:24) je dosegla Kregar. Gostje so dobile tudi drugi niz, rezultat pa 12:25.

Tudi v tretjem nizu so že takoj na začetku povedle Kamničanke. Rezultat jer bil 2:6 in nato tudi 3:8. Pri rezultatu 5:10 je bil čas za odmor na zahtevo domačega trenerja. Ko so domačinke približale rezultat na tri točke in je ta kazal 10:13, je odmor zahteval gostujoči trener. Rituper je z odličnim blokom priigrala še 11. točko (11:13). Novogoričanke so kasneje rezultat na 14. točki izenačile, toda napaka na začetnem udarcu Rituper je gostjam ponovno prinesla vodstvo za točko (14:15). 16. točko je nato priigrala Hutinski z odličnim delovanjem na mreži (14:16). Ko je Vovk udarila za 17. točko (14:17) je bil ponovno čas za odmor domačega trenerja. Domačinke so se ponovno približale na samo točko razlike (16:17). Mohorič pa je priigrala 16. točko. Dva odlična bloka Hutinski in gostje so zopet pobegnile (16:20). Vovk je dosegla 21. točko (16:21) in gostje so bile le še malo oddaljene od zmage v Novi Gorici. 25. točko je dosegla Kregar, rezultat tretjega niza pa 19:25.