21 / januari 2023
GEN-I Volley - SIP Šempeter 3:1

Tekmo so v Novi Gorici bolje otvorile gostje in povedle z 2:4. Novogoričanke so hitro pokazale zobe, najprej izenačile na 4. točki, v nadaljevanju pa so že vodile za štiri (8:4). Takrat je gostujoča ekipa zahtevala odmor. Tudi po odmoru so domačinke ohranjale prednost, povedle so 10:7 in nato 11:7. Pia Blažič je dosegla 11. točko. Ko so domačinke vodile za pet (15:10), je bil ponovno čas za odmor na zahtevo gostujočega trenerja Božiča. Rituper je v nadaljevanju priigrala 16. točko (16:10). Rituper je bila uspešna tudi na mreži za 21. točko in deset le-teh prednosti (21:11). Blažič je 24. točko dosegla z asom (24:11), Pertens pa 25. z udarcem na mreži. Novogoričanke so tako dobile prvi niz z rezultatom 25:11.

Drugi niz se je začel precej izenačeno, rezultat je bil najprej 1:1 in nato tudi 2:2. Nato so Novogoričanke stopile na plin in povedle 7:3 in kasneje tudi 8:3. Takrat je bil čas za odmor gostujočega trenerja. Mohorič je priigrala 13. točko in domačinke so vodile za sedem (13:6). Ko je bil rezultat 14:10, je odmor zahteval domači trener Vasja Samec Lipicer. To se je izkazalo za dobro potezo, kajti v nadaljevanju so Novogoričanke priigrale tri zaporedne točke in povedle 17:10. Takrat je odmor zahteval gostujoči trener. Pri rezultatu 19:14 je odmor ponovno zahteval Samec Lipicer, Novogoričanke pa so nato povedle 23:14 in drugi niz varno pripeljale do konca. Rezultat je kazal: 25:14.

Tretji niz so dobro začele Šempetranke in povedle z 2:5. Vasja Samec Lipicer je takoj ukrepal in zahteval odmor. V nadaljevanju so domačinke izenačile na šesti točki in nato tudi povedle (7:6). Kasneje so vodile 12:9, ko je bil čas za odmor gostujočega trenerja. Gostje se niso dale in rezultat približale na samo točko zaostanka (14:13), Samec Lipicer pa je ponovno zahteval odmor. Novogoričanke so nato povedle na 18:15, gostje pa so nato pokazale zobe in povedle na 18:19 in 18:23. Ko je bil rezultat 20:23 je gostujoči trener zahteval odmor. Čakal nas je napet zaključek tretjega niza, na koncu so bile uspešnejše gostje (20:25).

Četrti niz se je začel izenačeno, rezultat je bil tako poravnan na četrti in tudi peti točki. Marušič Polona je nato priigrala sedmo točko (7:6), na drugi strani je bila uspešna Črnila (7:7). Gostje so nato ponovno povedle (7:9), Novogoričanke pa so rezultat v nadaljevanju približale na 11:12 in kasneje tudi povedle (14:13). Ko so povedle 17:14, je bil čas za odmor gostujočega trenerja. Prednost so domačinke ohranjale tudi v nadaljevanju, ko je rezultat kazal 22:17. Pri rezultatu 23:19 je domači trener zahteval odmor. Na koncu so bile Novogoričanke uspešne, četrti niz so dobile z rezultatom 25:22, igro pa 3:1.