Sportklub 1A. DOL ženske

21 / januari 2023
Formis - Ankaran 3:1

1A. DOL za ženske, 15. krog, Formis - Ankaran 3:1 (25:18, 23:25, 25:22, 25:19)
Hoče, VŠD Hoče, 100 gledalcev, sodnika: Bernard Valentar (Prevalje), Nina Juraja (Prevalje)

Formis: Vodušek, Škoflek (L), Cvetko, Šteharnik 3, Zupan (L), Godec 14, Uršič 6, Grubišič Čabo 17, Milošič 21, Divjak, Klavžar 8, Halužan Sagadin 3, Bračič 2. Trener: Miloš Milić
Ankaran: Kolbl, Kolenc, Jamnik Pregelj, Kovačič 10, Grudina 2, Forštnarič 5, Žnidar 1, Valenčič 10, Cerovac 3, Mihalinec 17, Jurič, Kaker 12. Trener: Sebastjan Mikša

Tekmo so bolje odprle domače igralke in pri 7:2 je gostujoči trener vzel prvi odmor. Po uspešnem napadu Godčeve so Formiske povedle z 10:2 in tudi v nadaljevanju niso popuščale, zato je pri 17:8 sledil drugi odmor na strani gostujoče ekipe. Ko so se Ankarančanke približale na 20:15 smo videli prvi odmor na strani Formisk. Prvo zaključno žogo za prvi niz je priigrala Julija Grubišič Čabo po lepi podaji Godčeve, ki so ga Formiske osvojile po napaki gostujoče igralke s 25:18.
Začetek drugega niza je pripadel Ankarančankam, ki so povedle z 1:6 in sledil je prvi odmor na strani Formisk. Po odmoru so se domače igralke približale na 6:7, a so gostje spet hitro pobegnile na tri točke prednosti. Pri 8:14 je sledil drugi odmor na strani domače ekipe. Do 19. točke so gostujoče igralke držale prednost šestih točk, pri 15:19 pa je gostujoči trener vzel prvi odmor, po katerem so gostje povedle s 17:24. Pri 19:24 je sledil še drugi odmor na gostujoči strani, po katerem pa so se Formiske približale na 23:24. Zadnja točka v drugem nizu je bila najdaljša do takrat in je z nekaj sreče pripadla Ankarančankam za končnih 23:25 in izenačenje v nizih.
Tudi tretji niz so bolje začele gostujoče igralke in pri 1:4 je namesto Godčeve v igro vstopila Bračičeva. Ankarančanke so povedle z 2:7, a Formiske so jih počasi lovile. Ko so se približale na 9:10 so Ankarančanke spet pobegnile na 9:13 in sledil je prvi odmor na strani Formisk. Pri 9:16 se je v igro vrnila Godčeva, pri 9:17 pa je Divjakova zamenjala Halužan Sagadinovo. Ko so se Formiske približale na 13:18 je gostujoči trener vzel prvi odmor in nato so gostje držale prednost petih, šestih točk vse do 17:21, ko je sledil drugi odmor na strani Ankarančank. Po uspešnem bloku Godčeve so se Formiske približale na 20:21, na 22. točki pa sta ekipi bili izenačeni. Po dveh uspešnih napadih Milošičeve so Formiske povedle s 24:22, po uspešnem bloku Milošičeve pa niz dobile s 25:22.
Do 5. točke v četrtem nizu smo spremljali izenačeno igro, pri 5:7 pa smo videli prvi odmor na strani Formisk. Nato so domače igralke zaigrale bolje in pri vodstvu z 10:8 je sledil prvi odmor na gostujoči strani. V nadaljevanju smo spremljali izenačeno igro, v kateri so Formiske vodile za točko ali dve vse do izenačenja na 17. točki. Po uspešnem servisu Šteharnikove so Formiske povedle s 17:19 in sledil je drugi odmor na strani Ankarančank, ki pa ni zaustavil domačih igralk in po uspešnem napadu Grubišič Čabotove ter uspešnem bloku Milošičeve so Formiske prišle do prve zaključne žoge pri 24:18. Četrti niz je pripadel Formiskam s 25:19 za končno zmago s 3:1 v nizih.