28 / januari 2023
Formis - OD Krim 3:0

1A. DOL za ženske, 16. krog, Formis - OD Krim 3:0 (25:9, 25:15, 25:23)
Hoče, VŠD Hoče, 100 gledalcev, sodnika: Franc Mesarič (Murska Sobota), Amir Suljkanović (Maribor)

Formis: Vodušek, Škoflek (L), Cvetko, Šteharnik 3, Zupan (L), Godec 16, Uršič 6, Grubišič Čabo 11, Milošič 12, Divjak , Klavžar 4, Halužan Sagadin 1, Bračič. Trener: Miloš Milić
OD Krim: Mohorič 6, Friškovec, Zalokar, Čotar 7, Križnik 7, Jovanovič 5, Kranjec (L), Lončar, Bogataj 9, Janjić 1, Belič (L). Trener: Jože Časar

Tekmo je z neubranljivim servisom odprla Julija Grubišič Čabo, ki je servirala vse do 5:0. Tudi v nadaljevanju Formiske niso popuščale, prednost je naraščala iz točke v točko. Po vodstvu z 10:2 so se nato gostje približale na 10:5, a Formiske so hitro spet pobegnile na 14:5. Pri 14:6 je v igro vstopila Bračičeva namesto Grubišič Čabotove in pri 18:8 Divjakova namesto Halužan Sagadinove. Formiske so prvi niz mirno pripeljale do končnih 25:9.
Na začetku drugega niza smo spremljali izenačeno igro. Prve so se za dve točki pobegnile domače igralke pri 6:4, ki so nato povedle z 9:4. Po neubranljivem servisu Uršičeve so Formiske vodile že z 12:5. Pri 15:9 je v igro vstopila Divjakova, pri 17:10 pa Klavžarjeva. Formiske so prednost držale do konca niza, prvo zaključno žogo je po uspešnem bloku priigrala Grubišič Čabotova, niz pa so zmagale s 25:15 po napaki gostujoče igralke.
Tretji niz so z 0:2 odprle Krimovke. V nadaljevanju smo spremljali dokaj izenačeno igro do 9. točke, ko so gostje povedle z 9:11 pa smo videli prvi odmor na domači strani. Domačinkam igra še vedno ni stekla in gostje so povedle z 11:15 in pri 14:18 smo videli še drugi odmor na strani Formisk. Po uspešnem napadu Godčeve so Formiske izenačile na 18. točki, a gostje so spet pobegnile na 18:20. Na 21. točki je sledilo ponovno izenačenje in videli smo zanimivo končnico tretjega niza, ki je z nekaj sreče pripadel domači ekipi s 25:23.