Sportklub 1A. DOL ženske

28 / januari 2023
SIP Šempeter - Nova KBM Branik 3:1

Dvorana ŠD Šempeter, gledalcev 150, sodnika:  Pajnik (Ljubljana), Kodelič (Šentjernej).

Prvi niz so bolje začele Šempetranke, ki so po zaključenem napadu in asu Bavdaž povedle s 3:1. Po napaki Lorber Fijok v napadu je bil rezultat 7:4. Sledil je še as Božič za 8:4 za prvi odmor gostujočega trenerja. Gostje so že v naslednji menjavi izenačile po dveh uspešnih napadih Lorber Fijok in napaki v napadu domače ekipe (8:8). Po bloku Fijok Lorber 8:9 je domači trener vzel prvi odmor. Šempetranke so izenačile po uspešnem napadu Vidali in asu Črnile (12:12). Gostujoči trener je po bloku Koren in napaki Mlakar v napadu vzel drugi odmor (14:12). Po zaključenem napadu Vidali so Šempetranke vodile s 17:14. Sledil je še as Bavdaž in blok Vidali za 19:14. Sledile so tri točke Ramić (20:18) za drugi odmor domačega trenerja. Po zaključenem napadu Mašulović in napaki Ramić je bil rezultat 23:20. Prvo zaključno žogo za Šempetranke je priborila Bavdaž po uspešnem napadu (24:21). Šempetranke so uspešno realizirale drugo zaključno žogo po uspešnem napadu Vidali (25:22).
Drugi niz se je začel izenačeno. Na obeh straneh smo videli po dva uspešna napada in dve napaki (4:4). Šempetranke so povedle za točko po asu Črnile (8:7). Gostujoči trener je vzel prvi odmor po bloku Koren in zaključenem napadu Vidali (10:8). Gostje so prvič povedle po zaključenem napadu Mlakar in Milošič 12:13. Sledile so tri točke za Šempetranke in sicer asa Koren, ter blok Črnile (15:13). Po asu Senekovič so gostje izenačile na 16:16. Domači trener je po zaključenem napadu Fijok Lorber (17:18) vzel prvi odmor. Po zaključenem napadu Fijok Lorber in Štampar (18:21) je tudi domači trener vzel drugi odmor. Na drugi strani je gostujoči trener vzel še drugi odmor po zaključenem napadu Vidali (20:22). Gostje so imele prvo zaključno žogo po napaki v napadu Šempetrank (20:24). Po napaki na servisu Vidali so gostje dobile drugi niz z 21:25.
Tretji niz se je začel izenačeno. Na obeh straneh smo videli po eno napako in dva uspešna napada (3:3). Gostje so povedle za tri po napaki v bloku domače ekipe in zaključenem napadu Mlakar (6:9). Po bloku Štampar (6:10) je domači trener vzel prvi odmor. Šempetranke so se približale po varanem napadu Bavdaž in zaključenem tempu Črnile (9:10) za prvi odmor gostujočega trenerja. Po napaki v napadu Mlakar in bloku Koren so Šempetranke povedle z 12:11. Gostje so ponovno vodile za dve po dveh uspešnih napadih Lekše (13:15). Po zaključenem napadu Mašulović je bil rezultat 16:18. Šempetranke so se približale na točko zaostanka po uspešnem napadu Vidali in Črnila (18:19). Domači trener je vzel drugi odmor po zaključenem napadu Lorber Fijok in Lekše (20:22). Na drugi strani je tudi gostujoči trener vzel drugi odmor po dveh napakah gostij v napadu (22:23). Po asu Bavdaž je bil rezultat izenačen na 23:23. Po zaključen napadu Vidali so prvo zaključno žogo imele Sip-e (24:23). Na drugi strani je izenačila Mlakar po uspešnem napadu (24:24). Novo zaključno žogo za Šempetranke so podarile gostje po napaki na servisu Farkaš (25:24). Drugo zaključno žogo je z asom realizirala Vidali 26:24.
Četrti niz so bolje začnele Šempetranke, ki so po dveh odličnih servisih Črnile povedle s 3:1. Po bloku Koren in zaključenem napadu Bavdaž je bil rezultat 6:3. Šempetranke so še vedno vodile po zaključenem napadu Mašulović in napaki v napadu Lekše (11:7). Po zaključenem napadu Koren in as servisu Bavdaž je bil rezultat 14:9. Gostujoči trener je po bloku Mašulović (16:10) vzel prvi odmor. Domači trener po dveh točkah Fijok Lorber (16:12) vzel prvi odmor. Sledili so odlični servisi Fijok Lorber in gostje so se približale na točko zaostanka (16:15). Po napaki na servisu Farkaš je bil rezultat 19:17. Sledila je še napaka Ramič za 20:17. Gostujoči trener je še po eni napaki v napadu Lekše (21:17) vzel še drugi odmor. Gostje so se približale po dveh asih Lekše in zaključenem napadu Mlakar na 22:20 za drugi odmor domačega trenerja. Lorber Fijok je po uspešnem napadu znižala zaostanek na 23:21. Prvo zaključno žogo za zmago za Šempetranke je priborila Bavdaž z uspešnim varanim napadu (24:21). Šempetranke so na veselje bučne publike realizirale prvo zaključno žogo po uspešnem bloku Vidali za končnih 25:21.