04 / februari 2023
GEN-I Volley - Formis 2:3

Prvi niz so precej odločneje začele domače igralke in tako tudi že takoj na začetku povedle z rezultatom 4:1. Igralke iz Hoč se niso dale in približale rezultat, Pertens je zadela za peto točko (5:4). Blažič je zadela za deveto točko (9:5) in čas je bil za odmor na zahtevo gostujočega trenerja. Novogoričanke so v nadaljevanju pritisnile na plin in povedle že s 14:7. Ponovno je bil čas za odmor gostujoče ekipe. Polona Frelih je priborila 17. točko, Novogoričanke pa so še vedno zanesljivo vodile (17:9). Pri rezultatu 18:13 je odmor zahteval domači trener Vasja Samec Lipicer. 25. točko je priborila Lara Rituper in domačinke so dobile prvi niz (25:19).

Drugi niz so bolje začele gostje in povedle s 3:5. Tudi v nadaljevanju so igrale odločno in vodile tudi 5:10. Ko so se domačinke približale na 8:10, je bil čas za odmor na zahtevo gostujočega trenerja Milića. 12. točko je za gostje priigrala Godec (9:12). Uspešna je bila tudi pri 13. točki (9:13). Takrat je odmor zahteval domači trener. Gostje so še vedno ohranjale prednost, za 18. točko je udarila Godec. Šteharnik je bila dvakrat uspešna v bloku in rezultat je kazal že 14:21 v prid odbojkaric iz Hoč. Gostje so drugi niz uspešno pripeljale do konca in zmagale z rezultatom 16:25.

V tretjem nizu so zopet nekoliko bolje začele Novogoričanke in povedle s 6:4. Gostje so nato rezultat izenačile na sedmi točki, toda Novogoričanke so zopet povedle 9:7. Rituper in Frelih sta z odličnim blokom preprečili novo točko nasprotnicam, rezultat pa je bil 11:8. Ko so domačinke povedle 13:8 je gostujoči trener zahteval odmor. Gostje so rezultat ponovno izenačile na 13. točki in čas je bil za odmor domače ekipe. Ko so domačinke znova vodile za tri (16:13), je odmor zahtevala gostujoča ekipa. Domačinke so tudi v nadaljevanju ohranjale prednost in vodile že 23:16. Bračič je storila napako na začetnem udarcu za 25. točko domačink (25:20).

Četrti niz je bil na začetku izenačen, Mohorič je udarila za izenačenje na peti točki. Za tri točke prednosti in osmo točko gostij je poskrbela Godec (5:8). Ko so gostje povedle za štiri (6:10), je bil čas za odmor na zahtevo domačega trenerja. Pri rezultatu 6:12 je bil ponovno čas za odmor, ki ga je zahtevala domača ekipa. Gostje so delovale odlično v bloku in tako povedle že 6:14. Tudi v nadaljevanju so ohranjale igro, ki jim je prinesla vodstvo desetih točk (10:20). Četrti niz so tako dobile z rezultatom 13:25.

Peti in hkrati odločilni niz so bolje otvorile domačinke in povedle 1:0. Rezultat je bil kmalu izenačen na 1:1 in tudi 2:2. Ko so gostje povedle z 2:4, je odmor zahteval domači trener. Polona Freelih je udarila za 4:4 in tudi za vodstvo 5:4. Šesto točko je priigrala Pertens (6:4). Ko je bil rezultat 6:5 je odmor zahteval gostujoči trener. Frelih je bila najprej uspešna v bloku (7:5), nato pa še na udarcu (8:5). Pri 9:5 je ponovno zahteval odmor gostujoči trener. Očitno precej uspešne sekunde, kajti gostje so izenačile na deveti točki. Odmor je v nadaljevanju zahteval domači trener. Izenačeno je bilo tudi na 11. točki. Domačinke so nato povedle s 13:12, toga gostje so rezultat izenačile. Izenačeno je bilo tudi na 14. točki 15., 16., 17. in 18. Na koncu so bile uspešnejše gostje, končni rezultat pa je bil 18:20.