11 / februari 2023
Formis - Nova KBM Branik 0:3

Hoče, VŠD Hoče, gledalcev 250, sodnika: Mojca Tovornik (Maribor), Katjuša Rozman (Jesenice)
1A. DOL za ženske, 18. krog, Formis : Nova KBM Branik 0:3 (9:25, 11:25, 14:25)

Formis: Cvetko, Šteharnik 1, Zupan (L), Godec 7, Uršič 1, Grubišič Čabo 1, Milošič 10, Divjak, Klavžar, Halužan Sagadin, Bračič 1. Trener: Miloš Milić
Nova KBM Branik: Mlakar 16,Milošič 9, Pogačar 3, Štampar 12, Klajžar (L), Lekše 7, Senekovič, Cikač (L), Farkaš, Ramić, Potokar, Lorber Fijok 12, Krajnc. Trener: Bruno Najdič

Tekmo so bolje odprle gostujoče igralke, ki so povedle z 1:4. Pri 2:8 pa je sledil prvi odmor na domači strani. Mariborčanke niso popuščale in pri 4:15 je v igro namesto Halužan Sagadinove vstopila Divjakova, pri 5:18 pa Bračičeva namesto Godčeve. Izkušene gostje so prvi niz mirno pripeljale do končnih 9:25.
V začetku drugega niza smo spremljali izenačeno igro, prve so pri 5:8 pobegnile gostujoče igralke in sledil je prvi odmor na strani Formisk. Ko so gostje povišale na 5:12 pa še drugi, ki pa ni spremenil poteka igre, saj je prednost narasla na 9:18, po neubranljivem servisu Mlakarjeve pa na 10:21. Drugi niz se je zaključil z 11:25.
V tretjem nizu so Mariborčanke hitro povedle z 2:8 in sledil je prvi odmor na strani Formisk. Mariborčanke so iz točke v točko višale prednost in domačinkam niso dovolile, da bi se približale na manj kot osem točk zaostanka. Tudi tretji niz je zanesljivo pripadel gostujoči ekipi s 14:25, ki je zasluženo slavila z 0:3 v nizih.