Calcit Volley - Formis 3:0

Kamnik - Športna dvorana Kamnik, gledalcev 100, sodnika: Tovornik, Valentar.

Calcit Volley: Griljc (L), Radišković, Stojilković 2, Vovk 5, Đorđević 1, Hutinski 10, Boisa 10, Kregar 7, Charuk, Sillah 3, Vukojević 7, Pucelj 6, Čižman, Banko (L). Trener: Gregor Rozman
Formis: Vodušek, Škoflek (L), Cvetko, Šteharnik 2, Zupan (L), Godec 7, Uršič, Grubišič Čabo 8, Milošič 10, Divjak , Klavža 2r, Halužan Sagadin, Bračič. Trener: Miloš Milić

Med tednom so si Kamničanke v Zagrebu po zmagi nad Mladostjo zagotovile prvo mesto v srednjeevropski ligi, kjer jih v polfinalu, prva tekma bo na sporedu 1. marca v Mariboru, čaka Nova KBM Branik. Povratna tekma bo teden dni pozneje, ali se bosta ekipi 11. marca pomerili tudi v finalu pokala Slovenije, bo odvisno od povratnih polfinalnih tekem, ki bosta na sporedu v torek (Nova KBM Branik) oziroma v sredo (Calcit Volley). Obe ekipi sta prvi tekmi dobili s 3:0, bankirke doma proti SIP Šempetru, Kamničanke pa v gosteh proti GEN-I Volleyju. Toda aktualne slovenske državne prvakinje o teh tekmah še ne razmišljajo, kajti zanje je bila najpomembnejša tekma s Hočankami, kajti kot pravi njihov trener Gregor Rozman, morajo vsako tekmo izkoristiti za dvig svoje forme.

V prvem nizu so domače odbojkarice do prve večje prednosti prišle na servis Sare Hutinski, ko so po njenem drugem zaporednem asu gostjam pobegnile za šest točk (10:4). Tudi po visoki prednosti se Kamničanke, zanje je prvič v prvi postavi tekmo začela 16-letna Adriana Vukojević, ki je bila v zimskem premoru iz druge ekipe Calcit Volleyja priključena prvi ekipi, niso zaustavile. Hočanke so po dveh njihovih lastnih napakah še prišle na štiri točke zaostanka (13:9), po novih dveh točkah Hutinski, v prvem nizu jih je dosegla sedem, pa so zaostajale že za osem točk (18:10). Niz je bil s tem odločen, končala ga je Maša Pucelj.
Na servis Vukojević in bloku Hutinski so Kamničanke v začetku drugega niza povedle s 3:0, toda z asom Nike Milošič so gostje izid na peti točki izenačile, z uspešnim napadom Žane Godec pa povedle (5:6). Do desete točke so mlade hoške odbojkarice še držale korak z domačinkami, ki so po uspešnem napadu Klare Kregar vodile z 18:12. Tudi po polminutnem odmoru Miloša Minića zmaga domače ekipe v drugem nizu ni bila ogrožena, saj na manj kot štiri točke zaostanka gostje niso prišle. Drugo zaključno žogo je z blokom izkoristila Ana Marija Vovk.
V tretjem nizu so Hočanke korak z domačo ekipo držale do šeste točke, z delnim izidom 6:1, tri od šestih točk je dosegla Vovk, pa so Kamničanke prišle do petih točk prednosti (12:7). Ob zbrani igri so Rozmanove varovanke brez večjih težav ohranjale prednost, še več, ob dobri reakciji Vukojević na mreži in napaki gostij, so jo povečale na sedem točk (19:12). Ko je po polminutnem odmoru gostij Kregar dosegla še dva zaporedna asa, je bila tekma odločena. Kamničanke so vpisale še devetnajsto zmago v letošnji sezoni ter si že zagotovile prvo mesto po rednem delu državnega prvenstva.

Izjava po tekmi

Gregor Rozman, trener Calcit Volleyja: »Dvig forme velja za vseh 14 igralk, ne samo tistih šest, sedem, ki običajno največ igrajo, zato sem vesel, da je danes vsaka igralka, ki je prišla na igrišče, dala svoj maksimum. To je tisto, kar smo si želeli pred tekmo in to smo tudi dobili. Celotno tekmo smo odigrali zelo ekipno, čutiti je bilo pravi ekipni duh in na tem moramo graditi tudi v prihodnje. Vedeli smo, da nam zmaga s 3:0 prinaša prvo mesto po rednem delu tekmovanja, kar je dodatni razlog za dobro voljo.«