25 / mars 2023
GEN-I Volley - Ankaran 3:2

V srečanje so nasprotnice vstopile z dokaj enakovredno igro, rezultat pa je bil povsem izenačen. Na semaforju je pisalo 4:4 pa tudi 5:5. Polona Frelih je dosegla šesto točko (6:5). Na drugi strani je rezultat izenačila Žnidar. V nadaljevanju tekme so domačinke stopile na plin in povedle z rezultatom 19:13. Rituper je udarila za 18., Frelih pa za 19. točko. Rituper je z novim odličnim začetnim udarcem dosegla as in Novogoričanke so vodile že z 21:14. Pia Blažič je prispevala 22. točko (22:14). Ana Žigon je z odličnim blokom dosegla 25. točko in prvi niz je pripadel domačim odbojkaricam. Rezultat je na koncu kazal 25:17.

Tudi v drugem nizu so bile na začetku boljše Novogoričanke. Povedle so z rezultatom 3:1 in v nadaljevanju tudi 5:3. Vodile so tudi že 9:6, toda gostje z Obale so se približale (9:8) in nato je bil rezultat tudi 10:9. Lara Rituper je udarila za 11. točko (11:9). Deseto točko je na drugi strani priigrala Žnidar. Ankarančanke so v nadaljevanju obrnile rezultat in povedle 12:13 in tudi 13:15. Kaker je udarila za 17. točko in gostje so vodile 14:17. Domači trener se je takrat odločil za odmor. Kaker je v nadaljevanju delovala odlično v bloku in priigrala tudi 18. točko (14:18). 23. točko je dosegla Jurič z asom (16:23). Polona Marušič pa na drugi strani 17. točko z odličnim udarcem (17:23). Polona je bila uspešna tudi za 18. točko (18:23). Kaker je za 25. točko in zmago v drugem nizu dosegla as. Rezultat je bil 18:25.

Tretji niz se je začel izenačeno, nato pa so gostje povedle. Rezultat je kazal 2:5. V nadaljevanju so Novogoričanke pritisnile na plin, izenačile (5:5) in nato povedle s 7:5. Gostujoči trener je nato zahteval odmor. Po tem je Rituper z asom povečala prednost na 8:5. Tudi pri naslednjem začetnem udarcu je znova udarila in dosegla nov as (9:5). Tudi v tretje z novim asom je Lara Rituper vodstvo povečala na 10:5. Gostujoči trener je takrat zahteval vnovični odmor. V nadaljevanju je na mreži odlično delovala Frelih in rezultat je kazal 11:5. Labinjan je imela težave z udarcem in Novogoričanke so vodile že 13:7. Mohorič je dosegla 14. točko (14:7). Pia Blažič je dosegla as za 16. točko domačih in rezultat je kazal 16:9. Ko je rezultat kazal 18:12, je domači trener zahteval odmor. 20. točko je dosegla Mohorič z uspešnim blokom (20:12). 22. točko pa Rituper z odličnim blokom (22:14). 23. točko je priigrala Pia Blažič (23:16), uspešna je bila tudi za 24. (24:18). Za 25. točko in zmago v tretjem nizu je bila uspešna Polona Marušič (25:20).

Začetek četrtega niza je povsem pripadel Ankarančankam, saj so povedle z rezultatom 1:5. Novogoričanke so se nato približale in rezultat je kazal 4:6. Pertens je dosegla četrto točko. Ko je rezultat kazal 4:8, je domači trener zahteval odmor. Dobro izkoriščene sekunde so prinesle rezultat 7:8. Gostje so vodile le še za točko. Kmalu je bil rezultat izenačen na 9:9 in nato 10:10. Ankarančanke so nato v nadaljevanju znova povedle za dve točki (10:12) in nato tudi za štiri (13:17). Pia Blažič je dosegla 15. točko, rezultat pa je kazal 15:18. Pri rezultatu 17:20 je gostujoči trener zahteval odmor. Polona Marušič je udarila za 18. točko in rezultat je kazal 18:20. Ko je rezultat kazal 22:24, je gostujoči trener znova zahteval odmor. Rituper je na mreži dosegla 23. točko (23:24). Na koncu so bile uspešne odbojkarice z obale, rezultat pa 23:25. Rezultat v igri je bil tako poravnan na 2:2.

Peti in hkrati odločilni niz so bolje začele gostje in povedle 2:4 in nato tudi 2:6. Pri obeh rezultatih je domači trener zahteval odmor. Novogoričanke so se nato nekoliko zbrale in rezultat približale na 6:7. Takrat je gostujoči trener zahteval odmor. Domačinke so uspele rezultat izenačiti, kazal je 8:8, nato pa so tudi povedle (9:8). Gostje so nato zopet stopile v ospredje (9:10). Domačinke so zopet izenačile na 12. točki in nato tudi na 13. Pia Blažič je dosegla 14. točko in domačinke so potrebovale le še točko za zmago v petem nizu (14:13). Novogoričankam je uspelo, z rezultatom 15:13 so dobile peti niz in prvo četrtfinalno tekmo.