29 / mars 2023
Formis - SIP Šempeter 3:1

1A. DOL za ženske, 1/4 finale, druga tekma, Formis - SIP Šempeter 3:1 (25:18, 19:25, 25:15, 25:21)
Hoče, VŠD Hoče, 150 gledalcev, sodnika: Domen Gujtman (Murska Sobota), Bernard Valentar (Prevalje).

Formis: Vodušek, Škoflek (L), Cvetko, Šteharnik 5, Zupan (L), Godec 17, Uršič 11, Grubišič Čabo 10, Milošič 16, Divjak, Klavžar, Halužan Sagadin 10, Bračič. Trener: Miloš Milić
SIP Šempeter: Lukman, Božič, Koren 4, Črnila 2, Puckmeister 7, Vovk (L), Bavdaž 7, Vidali 21, Simonović, Lebič 14, Kadunc (L). Trener: Beno Božič

Tekmo so z 1:5 odprle gostujoče igralke, a so so Formiske hitro približale na 4:5 in na 6. točki sta bili ekipi že izenačeni. Na to so pobudo prevzele Formiske in pri 9:6 je sledil prvi odmor na gostujoči strani. Pri 12:8 so domače igralke prvič povedle za štiri točke in pri 13:8 je sledil drugi odmor gostujočega trenerja. Formiske so držale prednost petih, šestih točk in pri 22:15 so prvič povedle za sedem točk. Prvi niz je po uspešnem bloku domače kapetanke Žane Ivane Halužan Sagadin pripadel domači ekipi s 25:19.
Drugi niz so spet gostujoče igralke odprle z 1:5, a so jih Formiske ujele že na 5. točki in po uspešnem bloku Uršičeve povedle s 6:5. Nato smo spremljali izenačeno igro, gostje so povedle z 9:11, a na 12. točki sta bili ekipi spet izenačeni. Po uspešnih napadih Milošičeve in Godčeve so Formiske povedle s 15:13 in sledil je prvi odmor na gostujoči strani in pri 17:13 še drugi. Pri 17:16 je prvi odmor vzel domači trener, ki pa ni zaustavil naleta gostujočih igralk in pri 17:18 je sledil še drugi odmor na domači strani. Po napakah domače ekipe so gostje povedle z 18:22 in na koncu dobile zasluženo niz z 19:25.
V tretjem nizu smo do 6. točke spremljali izenačeno tekmo, nato pa so Formiske prevzele pobudo in pri 10:7 je sledil prvi in nato pri 13:7 še drugi odmor na strani gostujoče ekipe. Ko so se gostje približale na 13:10, so Formiske hitro pobegnile na 18:10 in niz mirno pripeljale do končne zmage s 25:15.
Prva točka v četrtem nizu je pripadla ekipi iz Šempetra, a je domača ekipa hitro povedla s 4:1. Pri vodstvu z 9:5 je sledil prvi odmor gostujočega trenerja. Formiske so prednost štirih točk držale do vodstva s 16:12, ko je sledil drugi odmor na gostujoči strani, ki je prebudil gostujoče igralke in pri 16:15 je sledil prvi odmor na strani Formisk. Sledilo je izenačenje na 16. in 17. točki, nato pa so Formiske pobegnile na 23:17. Pri 23:20 je sledil še drugi odmor na domači strani, po katerem so se gostje še približale na 23:21, a sledili sta dve točki za domačo ekipo, ki je niz dobila s 25:21 in tekmo s 3:1 v nizih, za drugo zmago v 1/4 finalu in s tem uvrstitev v 1/2 finale državnega prvenstva za ženske za sezono 2022/2023.