08 / april 2023
Formis : Calcit Volley 0:3

1A. DOL za ženske, 1/2 finale, druga tekma, Formis : Calcit Volley 0:3 (20:25, 23:25, 10:25)
Hoče, VŠD Hoče, 100 gledalcev, sodnika: Anton Pevc (Škofja Loka), Jure Vrenko (Šempeter)

Formis: Vodušek, Škoflek (L), Cvetko 3, Šteharnik 4, Zupan (L), Uršič 3, Grubišič Čabo 10, Milošič 8, Divjak, Klavžar, Halužan Sagadin 1, Bračič 1. Trener: Miloš Milić
Calcit Volley: Griljc, Stojiljković 4, Đorđević, Hutinski 12, Boisa 7, Kregar, Charuk 10, Sillah 20, Vukojević, Pucelj 11, Čižman, Banko (L) Trener: Gašper Ribič

S prvo točko so tekmo odprle Formiske. Nato smo spremljali izenačeno igro do 10. točke, ko so Calcitovke prvič povedle za dve točki. Pri 12:15 smo videli najvišje vodstvo gostujočih igralk, na 17. točki pa je sledilo izenačenje ter prvi odmor gostujočega trenerja. Po odmoru so sledile tri zaporedne točke Calcitovk in domači trener je vzel prvi odmor, ki pa ni zaustavil končnega naleta Calcitovk, ki so niz dobile z 20:25.
Po neubranljivem servisu Stojiljkovićeve so Calcitovke drugi niz odprle z 0:2. Po vodstvu Calcitovk s 3:6 smo na 7. točki videli izenačenje. Po uspešnem bloku Šteharnikove pa so Formiske povedle in pri 11:8 je sledil prvi odmor na strani gostujoče ekipe, po katerem so hitro izenačile na 11. točki. Pri 12:13 je sledil prvi odmor na domači strani. Po vodstvu Calcitovk s 14:16 so Formiske povedle z 17:16. Pri 19:17 je namesto Uršičeve na servis vstopila Bračičeva. Po uspešnem bloku Hutinski smo videli na 19. točki ponovno izenačenje in pri 19:20 drugi odmor na strani Formisk, po katerem so Calcitovke hitro povedle z 19:23. Po uspešnem bloku Šteharnikove za 21:23 je drugi odmor vzel gostujoči trener. Formiske so se približale na 22:23 in nato še na 23:24, a na koncu je po uspešnem napadu Pucljeve niz pripadel Calcitovkam s 25:23.
Tretji niz so z 0:3 odprle gostujoče igralke, pri 3:8 pa je sledil prvi odmor na strani domače ekipe. Pri 4:12 je namesto Cvetkove v igro vstopila Bračičeva in pri 4:13 namesto Uršičeve Klavžarjeva. Calcitovke niso popuščale in pri 6:16 so prvič povedle za deset točk. Ob koncu sta pri domačinkah vstopili še Divjakova in Voduškova. Niz so Calcitovke mirno pripeljale do končne zmage z 10:25 ter s tem uvrstitve v finale Državnega prvenstva za ženske za sezono 2022/2023.