18 / april 2023
V Novi Gorici zmaga Kamničankam

Prvi niz so bolje začele domačinke, ki so povedle z 2:0. Pia Blažič je z asom dosegla prvo točko, Julija Mohorič je z odličnim servisom domačinke popeljala v vodstvo s 4:1, tretjo točko za Kamničanke pa je dosegla Radišković (5:3). Hutinski je z asom izid izenačila na 5. točki, Sillah pa v nadaljevanju gostje popeljala v vodstvo (5:6). Nato je bil čas za odmor. Novogoričanke so tudi v nadaljevanju ohranjale prednost, toda Kamničanke so izenačile na 9. točki. Izid je bil v nadaljevanju poravnan tudi na 10:10. Precej napak v vrstah domačink je privedlo do vodstva gostij, rezultat je kazal 10:13. Ponovno je odmor zahteval domači trener Vasja Samec Lipicer, a so bile Gorenjke še naprej boljše in so vodile tudi že z 11:17, predvsem po zaslugi prodorne Sillah. Hutinski je uspešno napadla za 18. točko (11:18). Pri rezultatu 13:18 je odmor zahteval gostujoči trener Gašper Ribič. Domačinke so se le nekoliko približale (17:20), toda gostje so še naprej delovale močno (18:22). Pucelj je z odličnim blokom priigrala 23. točko (18:23). Prvi niz so z 19:25 dobile gostje.

Drugi niz so zopet bolje otvorile domačinke in povedle z 2:0 in nato tudi 3:0. Pertens in Frelih sta poskrbeli za prednost. Rezultat so gostje nato izenačile že na 4. točki. Domačinke so z dobro igro ohranjale minimalno prednost in vodile z 10:9. Pertens je napadla za 11. točko (11:9), pri rezultatu 12:9 v korist goriške vrste je gostujoči trener zahteval odmor. Za 14. točko Novogoričank je poskrbela Rituper (14:11). Kasneje je bila uspešna tudi v bloku in rezultat je kazal 16:11 v korist domačih. Gostujoči strateg se je odločil za novo prekinitev, a ta ni ustavila Novogoričank, ki so ostajale v ospredju (18:13). Sillah in Hutinski sta zopet poskrbeli, da so se gostje približale (18:16). Tokrat je odmor zahteval domači trener, a so Calcitovke z odličnimi servisi Čižmanove izničile razliko (18:17). Gostje so izenačile na 19. točki in nato povedle z 19:20. Stojiljković je dosegla as. Sledil je odličen blok domačink in rezultat je bil ponovno izenačen na 20:30. Uspešna je bila Mohorič. Dve zaporedni točki je vknjižila Sillah in Kamničanke so vodile z 20:22. Domači trener je zopet zahteval odmor, vendar je končnica vseeno pripadla tekmicam, ki so drugi niz dobile z rezultatom 22:25.

V tretjem nizu so gostje dosegle prvo točko. Uspešna je bila Sillah. Rezultat je bil nato izenačen na 1:1, 2:2 in tudi 3:3. Radišković je prebila blok domačih za 4. točko (3:4), Sillah pa je z asom poskrbela za 3:5. Rezultat je bil v nadaljevanju zopet poravnan na 7:7, Kamničanke zatem pobegnile na 8:11 in 10:12. Za 11. točko gostiteljic je z blokom poskrbela Lara Rituper, na 12. točki je izenačila Pia Blažič. V vodstvo je Novogoričankepopeljala Čižman, ki je na mreži napravila napako (13:12). Za 14:12 je bila še enkrat več uspešna Blažič. Gostujoči trener je nato zahteval odmor, vendar to ni spremenilo poteka niza. Domače so povedle s 17:12,  Ribič je reagiral z odmorom. Radišković je bila v nadaljevanju uspešna za 13. točko (17:13). Domačinke so v nadaljevanju vodile že z 20:14 in nato z 22:15. Sillah je bila zopet ključna igralka, dosegla je tako 16., kot tudi 17. točko (22:17). Hutinski je napadla za 18. (22:18). Domači trener je takrat zahteval odmor. Polona Frelih je prebila kamniški blok za 23. točko (23:19). Novogoričanke so dobile tretji niz, rezultat je bil s 25:21.

Novogoričanke so v četrti niz zaštartale odločno in takoj povedle z 2:0. Mohorič je drugo točko priigrala z asom. V nadaljevanju so gostje hitro izenačile, rezultat je bil poravnan na 4. točki in v nadaljevanju tudi na 5. in 6. točki. Za 7. točko je borbeno priborila Pia Blažič (7:6). Novogoričanke so povedle 9:6, Blažič je bila uspešna tudi za 9. točko. Gostujoči trener je zahteval odmor. Kamničanke so se približale (9:8), toda Mohorič je udarila za 10:8. Gostje so nato izenačile na 10. Rezultat je bil izenačen tudi na 11. Ko so gostje povedle 11:12, je domači trener zahteval odmor. Kasneje so Novogoričanke izenačile na 12. točki. Rezultat je bil izenačen tudi na 14. Odličen blok Novogoričank za vodstvo 16:15. Ana Žigon je z asom popeljala domačinke v vodstvo 17:15. Gostujoči trener je zahteval odmor. Polona Frelih je udarila za 18. točko (18:16). Kamničanke so znova izenačile na 18., toda Novogoričanke so zopet pobegnile (20:18). Lara Rituper je bila uspešna za 21. točko (21:20). Pred nami je bil napet zaključek četrtega niza, rezultat je bil še poravnan na 22, nato pa so Novogoričanke pritisnile na plin in dobile tudi četrti niz. Rezultat je bil 25:22.

Odločilni peti niz so bolje začele domače odbojkarice, ki so imele bučno podporo s tribun in povedle 1:0. Drugo točko je dosegla Frelih, izenačeno je bilo še na 3. točki in kasneje na 4. točki. Lara Rituper je bila znova uspešna na mreži za vodstvo s 5:4. Kamničanke so povedle s 6:7, toda domačinke so znova izenačile na 7:7. Pertens je napadla za 8:8,  zatem pa so Novogoričanke prešle v vodstvo z 10:9. Sledil je preobrat (10:11), Lipicer Samec je posegel po prekinitvi. Kamničanke so nato vodile že z 10:12, toda domačinke se niso predale in se približale le na točko zaostanke (12:13), nato pa izenačile na 13. točki, kar je nakazovalo na napet zaključek tekme. Novogoričanke zatem niso izkoristile štirih zaključnih žog, v izjemni končnici so se na koncu zmage s 17:19 veselile Kamničanke, ki zdaj vodijo z 2:0 v zmagah.