22 / april 2023
Formis - Nova KBM Branik 1:3

1A. DOL za ženske, druga tekma za 3. mesto
Formis : Nova KBM Branik 1:3 (21:25, 25:18, 19:25, 14:25)
Hoče, VŠD Hoče, 400 gledalcev, sodnika: Dejan Perčič (Kamnik), Dejan Jovanovič (Ljubljana)

Formis: Cvetko, Šteharnik 4, Zupan (L), Godec 11, Uršič 10, Grubišič Čabo 9, Milošič 13, Divjak, Klavžar, Halužan Sagadin 3, Bračič. Trener: Miloš Milić

Nova KBM Branik: Mlakar 24, Milošič 10, Pogačar 1, Štampar 10, Klajžar (L), Lekše 16, Senekovič, Cikač (L), Farkaš, Ramić, Potokar, Lorber Fijok 17, Krajnc. Trener: Bruno Najdič

Na drugi tekmi za 3. mesto v državnem prvenstvu smo v prvem nizu spremljali izenačeno igro do sredine niza, nato pa so Mariborčanke počasi prevzele pobudo in niz dobile z 21:25.

Formiske so drugi niz odprle z vodstvom s 5:2, a so jih tekmice na sedmi točki ujele. Nato so gostiteljice spet pobegnile na 12:8 in sledil je prvi odmor na zahtevo gostujoče ekipe. Po uspešnem bloku Uršičeve in dveh blokih Halužan Sagadinove so odbojkarice Formisa povedle s 15:9. Prednost so ohranjale do konca niza, ki so ga po treh zaporednih napakah mariborske vrste tudi osvojile s 25:18.

Začetek tretjega niza je minil v znamenju Nova KBM Branika, ki je hitro povedel z 1:4, nato še s 5:9, nakar je sledil prvi odmor na strani Formisk. Po uspešnem bloku Uršičeve so se slednje približale na 10:12, a so gostje spet hitro ušle na 10:15. Domača klop je nalet prekinila z novim odmorom. Po znižanju na 12:15 se je za posvet odločil tudi mariborski trener Bruno Najdič. Gostiteljice so se po vrnitvi na igrišče še uspele približati na 14:16, a so na to Mariborčanke odgovorile s šestimi zaporednimi točkami za 14:22 in niz dokaj mirno pripeljale do konca (19:25).

V četrtem nizu je bil rezultat izenačen do tretje točke, nato so gostje povedle s 3:5. Po uspešnem napadu Godčeve so se Formiske približale na 6:7, a sledile so štiri zaporedne točke gostujoče ekipe. Ko so Mariborčanke povedle z 8:15 je sledil prvi odmor na domači strani, ki pa ni zaustavil naleta tekmic, saj so te prednost povečale na 12:20. Niz in s tem tekmo so mirno pripeljale do končnih 14:25 ter se po drugi zmagi serije tekem za tretje mesto razveselile bronaste medalje v sezoni 2022/23.