05 / oktober 2022
Ankaran - Formis 2:3

V uvodnem nizu so gostje z nekaj odličnimi servisi Grubišič Čabo prvič pobegnile na 11:14. V nadaljevanju so domače uspele izenačiti na 18. točki in z as servisom Žnidarjeve tudi uspeli povesti z 19:18. Kakerjeva je naredila blok za vodstvo Ankarana 21:19, sledil je gostujoči udarec v avt in domače so povedle s 23:20, niz je z as servisom zaključila Kakerjeva.
V drugem nizu smo spremljali izenačeno tekmo, vse do 14. točke in po dolgotrajnem obojestranskem izmenjavanju žoge je Ankaran povedel 15:14. Sledilo je nekaj domačih napak, kar so izkoristile gostje za vodstvo 16_19, kar je bilo dovolj za izenačenje v nizih.
V tretjem nizu so Ankarančanke hitro povedle in stopnjevale vodstvo do 19:13, gostje so uspele zmanjšati razliko na minus dve točki (21:19) za kaj več pa, proti razpoloženi domači ekipi, ni uspelo.
V četrtem nizu smo gledali obratno sliko. Od pričetka niza gladko vodstvo Formisa, ki so povedle z 2:8. Gostje so igrale prodorno v napadu in odlično v obrambi. V nadaljevanju so tudi domače stopile na plin ter izenačile na 16. točki ter tudi prvič povedle (18:17). V zaključku niza je Ankaranu zmanjkalo idej v igri in pa tudi gostje niso popuščale, kar je pomenilo izenačenje v nizih.
Sledil je odločilni peti niz, ob menjavi polj je Formis vodil 3:8, Ankarančanke so uspele izenačiti na 8:8, a so bile gostje bolj preudarne in tesno vendar zasluženo domov odnesle dve točki.

Pri Formisu so bile najbolj učinkovite Godec 22. točk ter Milošič in Grubišič Čabo 1.6 in 15. točk, pri Ankaranu pa novinka v letošnji sezoni Mihalinec 22. točk, Žnidar 18. ter Kaker 12. in mlada Jurič Emi 10. točk, kateri je bil tudi več kot odlični debi v članski ekipi.