08 / oktober 2022
Formis - OD Krim 3:0

1.A DOL za ženske, 2. krog, Formis : OD Krim 3:0 (25:18, 25:14, 25:12)
Hoče, VŠD Hoče, 100 gledalcev, sodnika: Dejan Jovanovič (Ljubljana), Franc Mesarič (Murska Sobota)

Formis: Vodušek, Škoflek (L), Cvetko, Šteharnik 1, Zupan (L), Godec 10, Uršič 7, Grubišič Čabo 10, Milošič 16, Divjak 1, Klavžar 5, Halužan Sagadin 3, Bračič 2, Babič. Trener: Miloš Milić
OD Krim: Mohorič 8, Zalokar 1, Jovanovič 2, Bogataj 3, Janjič, Jerman (L), Kranjec (L), Lončar 1, Križnik 6, Čotar 4. Trener: Jože Časar

Prvo domačo tekmo v novi sezoni so Formiske odprle z 2:0, po uspešnem napadu Godčeve, pa so povedle s 6:2 in prednost štirih točk držale do 9:5. Po bloku Milošičeve za 10:5, pa je sledil prvi odmor na gostujoči strani, ki je za kratek čas pozitivno vplival na gostujoče igralke, saj so se približale na 10:8, a so Formiske spet hitro povedle za pet točk. Po neubranljivem servisu Uršičeve in uspešnem napadu Klavžarjeve so domačinke povedle z 19:12 in sledil je drugi odmor gostujočega trenerja. Po blokih Milošičeve in Klavžarjeve je bil rezultat 23:13, a gostje se še niso predale in pri 24:18 je domači trener vzel prvi odmor. Prvi niz je z uspešnim napadom zaključila Nika Milošič za končnih 25:18.

Drugi niz so s prvo točko odprle gostujoče igralke, a sledila je serija točk domačih igralk za vodstvo s 6:1. Po uspešnem napadu Urše Uršič za 9:3 je gostujoči trener vzel prvi odmor, ki pa ni spremenil poteka igre in pri 13:4 smo videli drugi odmor. Formiske so prednost povečevale in po uspešnem napadu Milošičeve za 17:5 je v igro vstopila Bračičeva namesto Godčeve in nato še Divjakova namesto domače kapetanke Halužan Sagadin. Do konca niza sta priložnost za igro še dobili Cvetkova in Voduškova. Drugi niz so Formiske dobile s 25:14.

Za prvo vodstvo Formisk v tretjem nizu je poskrbela Žana Godec za 3:2, po uspešnem napadu Milošičeve za 7:2, pa smo videli prvi odmor na strani gostujoče ekipe, ki pa ni zaustavil naleta domačih igralk. Po bloku Uršičeve in uspešnem napadu Godčeve je bil rezultat na semaforju 12:3. Po neubranljivem servisu Julije Grubišič Čabo so Formiske prvič povedle za deset točk in pri 20:9 je v igro vstopila Šteharnikova, nato pa še Bračičeva, ki je tudi uspešno napadla za 21:10. Priložnost za igro je dobila še Babičeva in tako so vse Formiske okusile igranje pred domačimi gledalci ter dodale svoj delež h končni zmagi s 25:12 oz. s 3:0 v nizih.