17 / oktober 2022
GEN-I Volley - Nova KBM Branik 0:3

Novogoričanke so v tekmo vstopile odločneje in takoj prevzele pobudo in povedle, toda Mariborčanke so se približale in izenačile rezultat na 5. točki. Gostje so v nadaljevanju zaigrale odločneje in povedle z rezultatom 7:9. Polona Frelih je z odličnim udarcem priigrala 12. točko za domače, rezultat je takrat kazal 12:14. Novogoričanke so rezultat izenačile na 14. točki in čas je bil za odmor, ki ga je zahteval gostujoči trener. Monika Potokar je dosegla 19. točko Mariborčank (17:19). Pri rezultatu 18:21 je bil ponovno čas za odmor, tokrat na zahtevo domačega trenerja. Lara Rituper je z odličnim blokom priborila 20. točko (20:22). Gaja Makuc je z zgrešenim servisom podarila prvo zaključno žogo gostjam (21:24). Niz se je končal v korist Mariborčank.

Tudi drugi niz so bolje začele Novogoričanke. Vodile so z rezultatom 6:4. Polona Frelih je z odličnim udarcem priigrala deveto točko za domače, Mariborčanke pa so vodile za eno (9:10). Pia Blažič je izenačila na 13. točki. Gostje so v nadaljevanju zaigrale bolje in povedle za štiri (13:17) in kasneje tudi s 14:19. Seneković je z odličnim blokom priigrala 22. točko za Mariborčanke, rezultat pa je bil že 14:22. Tudi Polona Marušič je delovala odlično v bloku in priborila 15. točko za domače (15:23). Tudi drugi niz so dobile gostje, rezultat je bil na koncu 15:25.

Tudi v tretjem nizu so gostje nadaljevale s prevlado in že na začetku povedle z rezultatom 2:4. Ko so gostje povedle z rezultatom 3:7, je bil čas za odmor, ki ga ja zahteval domači trener. Julija Mohorič je z odličnim udarcem priigrala peto točko, toda gostje so še vedno vodile (5:9). Monika Potokar je s predolgim začetnim udarcem podarila sedmo točko Novogoričankam. Lara Rituper je ponovno udarila z vso močjo za osmo točko (8:11). Lorber Fijok je na začetnem udarcu poslala žogo v mrežo in rezultat je kazal 10:13. Polona Frelih je na mreži priigrala 15. točko (15:17). Ko so se domače približale na samo točko razlike, je bil čas za odmor (16:17). Lara Rituper je priigrala 17. točko (17:19). Mariborčanke so bile tudi v tretjem nizu boljše, zmagale so z rezultatom 20:25.