22 / oktober 2022
Formis - GEN-I Volley 1:3

1A. DOL za ženske, 4. krog, Formis : GEN-I Volley 1:3 (25:17, 18:25, 21:25, 18:25)

Hoče, VŠD Hoče, 100 gledalcev, sodnika: Daniel Atanasov (Slovenske Konjice), Bernard Valentar (Prevalje)

Formis: Vodušek, Škoflek (L), Zupan (L), Godec 3, Uršič 4, Grubišič Čabo 12, Milošič 22, Divjak, Klavžar 5, Halužan Sagadin 4, Bračič 6. Trener: Miloš Milić
GEN-I Volley: Damjanovič, Frelih 10, Marušič P. 11, Rituper 18, Jelina (L), Blažič 19, Marušič Š. 2, Makuc, Mazej (L), Mohorič 5, Žigon. Trener: Vasja Samec Lipicer

Tekmo so bolje odprle domačinke in pri 4:1 je gostujoči trener vzel prvi odmor. Po uspešnem bloku Uršičeve in dveh napadih Milošičeve je pri 9:2 sledil drugi odmor na strani Novogoričank, ki pa ni zaustavil Formisk, saj je prednost naraščala iz točke v točko. Pri 15:5 so prvič povedle za deset točk, a gostje se niso predale ter pri 19:11 smo videli prvi odmor in pri 19:13 še drugi odmor na domači strani, ki sta le predramila domače igralke, da so niz dokaj mirno pripeljale do končnih 25:17.
Drugi niz so bolje začele gostje, saj so povedle z 2:4. Po uspešnem bloku Uršičeve je bil rezultat na 5. točki izenačen, nato pa so pobudo spet prevzele Novogoričanke in pri 7:10 prvič povedle za tri točke. Po uspešnem napadu Blažičeve so Novogoričanke povedle z 11:15 in sledil je prvi odmor na strani Formisk, ki pa ni zaustavil naleta gostij, saj je prednost narasla na 12:18. Pri 14:21 smo videli še drugi odmor na domači strani ter pri 16:21 prvi odmor na gostujoči strani. Do preobrata vendarle ni prišlo in drugi niz so z 18:25 zasluženo dobile Novogoričanke.
Z 0:2 so tretji niz odprle gostje iz Nove Gorice. Na 2:2 je z uspešnim napadom izenačila Bračičeva, a gostje so hitro pobegnile na 2:5 in po srečnem neubranljivem servisu že na 4:8. Po mini seriji točk na domači strani je sledil odmor na gostujoči strani pri 8:7. Sledilo je izenačeno nadaljevanje do 11. točke, nato pa so Formiske povedle z 14:11 in gostujoči trener je vzel drugi odmor, ki je pozitivno vplival na igralke, saj so na 16. točki ujele domačinke. Gostje se niso ustavile in pri 17:19 je sledil prvi odmor na domači strani. Nato smo videli izenačeno nadaljevanje, ko pa so Novogoričanke povedle z 21:23, je sledil drugi odmor na strani Formisk. Tretji niz je z dvema točkama zaključila Rituperova za končnih 21:25 in vodstvo Novogoričank z 1:2 v nizih.
Četrti niz je namesto Bračičeve začela Godčeva, ki je tekom tedna imela zdravstvene težave. Formiske so od začetka prevzele pobudo in pri 7:3 je gostujoči trener vzel prvi odmor. Domačinke so vse skozi držale gostje na razdalji treh, štirih točk, po uspešnem napadu Godčeve pa so povedle s 15:10 in pri 17:12 je gostujoči trener vzel še drugi odmor. Gostje se niso predale in pri 17:16 je sledil prvi odmor na strani Formisk. Na 17. točki smo videli izenačenje na semaforju ter pri vodstvu Novogoričank s 17:18 še drugi odmor na strani Formisk, ki pa ni zaustavil naleta gostij, saj so povedle s 17:22. Niz so dobile z 18:25 in s tem tekmo z 1:3 v nizih.