12 / november 2022
SIP Šempeter - ATK Grosuplje 1:3

Dvorana ŠD Šempeter, gledalcev 70, sodnika: Tomec (Novo Mesto), Novak (Dvor)

Začetek prvega niza so bolje začele gostje, ki so po dveh uspešnih napadih Šen in bloku Gomjec Hodnik povedle z 0:3. Šempetranke so se približale po dveh točkah Bavdaž (4:5). Po asu Krašovec so gostje vodile s 5:9. Sledil je še en as Krašovec (5:10) za prvi odmor domačega trenerja. Šempetranke so se ponovno približale po seriji dobrih servisov Vidali in dveh napakah gostij v napadu (9:11). Gostujoči trener je po asu Koren (11:13) vzel prvi odmor. Po še enem asu Koren je bilo izenačeno na 13. točki. Šempetranke so prvič povedle po zaključenem napadu Mašulović (16:15). Gostje so ponovno vodile po zaključenem napadu in bloku Kukmanove (17:19). Domači trener je po zaključenem napadu Šen (18:21)vzel še drugi odmor. Po dveh asih Krašovec (18:23) so gostje imele prvo zaključno žogo (19:24). Gostje so izkoristile drugo zaključno žogo po zaključenem tempu Gomjec Hodnik za končnih 20:25.
Drugi niz so bolje začele gostje, ki so po dobrih servisih in zaključenem napadu Strgar in Šen povedle z 2:5. Sledila sta še dva slaba sprejema po dobrih servisih Kukman (2:7) za prvi odmor domačega trenerja. Po bloku Koren in napaki v napadu gostij je rezultat 6:10. Gostujoči trener je po dveh zaključenih napadih Mašulović in bloku Črnile vzel prvi odmor pri 10:12. Po zaključenem napadu Vidali iz druge linije je bil rezultat 13:15. Šempetranke so zatem dosegle serijo treh točk po dveh uspešnih napadih Vidali in bloku Koren (18:17) za drugi odmor gostujočega trenerja. Gostje so po zaključenem napadu in asu Krašovec vodile z 20:21. Po dveh zaključenih napadih Šen (22:23) je domači trener vzel še drugi odmor. Za gostje je prvo zaključno žogo priborila Šen po zaključenem napadu (23:24). Gostje so izkoristile drugo zaključno žogo po zaključenem napadu po tempu Gomljec Hodnik za končnih 24:26.
Tretji niz so bolje začnele Šempetranke, ki so po dveh blokih Črnile povedle s 4:1 za prvi odmor gostujočega trenerja. Sledile so še tri točke domače ekipe po asu Božič in zaključenem napadu Puckmeister (7:1). Gostje so se približale po treh zaporednih točkah Krašovec (10:8). Po bloku Žužek (10:9) je domači trener vzel prvi odmor. Gostje so povedle za tri po dveh asih Kukman (11:14) za drugi odmor domačega trenerja. Sledile so še štiri točke na domači strani za ponovno domače vodstvo (15:14). Po zaključenem napadu Puckmeister in asu Mašulović je bilo 20:16 nakar je gostujoči trener vzel še drugi odmor. Gostje so se približale po bloku Kukman (23:20). Prvo zaključno žogo za tretji niz za domače je priborila Božič po varanem napadu (24:20). Prvo zaključno žogo je realizirala Bavdaž z uspešnim napadom (25:20).
Četrti niz so bolje začele domače, ki so po zaključenem napadu Mašulović povedle s 5:2. Že v naslednji menjavi so gostje povedle po odličnih servisih Šen in zaključenem napadu Strgar 5:6. Domači trener je po dveh napakah v postavitvi (5:9) vzel prvi odmor. Šempetranke so se približale po dveh blokih Koren 8:10. Že v naslednji menjavi je sledila ponovno serija za gostje, ki so po dveh napakah v napadu domače ekipe in zaključenem napadu Krašovec povedle z 8:14. Domači trener je po bloku gostij (9:17) vzel še drugi odmor. Po dveh točkah domače ekipe (12:19) je tudi gostujoči trener vzel prvi odmor. Šempetranke se niso uspele več približat in zaključno žogo je za gostje priborila Šen z as servisom (13:24). Prvo zaključno žogo je realizirala Šen z asom (14:25).