19 / november 2022
GEN-I Volley - SIP Šempeter 1:3

V tekmo so bolje vstopile gostje iz Šempetra in takoj na začetku povedle z rezultatom 0:2. Tudi v nadaljevanju srečanja so bile odločnejše in vodile že z 1:5. Domači trener Vasja Samec je nato zahteval odmor. Deveto točko je za gostje dosegla Vidali, takrat so vodile z rezultatom 5:9. Pia Blažič je v nadaljevanju dosegla šesto točko za Novogoričanke (6:9). Dve zaporedni točki Polone Marušič sta domačinkam že približali rezultat na 9:11. Toda v nadaljevanju so gostje zopet pritisnile in razlika se je znova povečala na pet točk (10:15). Vasja Samec je ponovno vzel odmor. Pia Blažič je priigrala 11. točko in rezultat je takrat kazal 11:20. Polona Frelih je priigrala 12. točko za 12:20. Gostujoči trener pa je prvič na tekmi zahteval odmor. Pri rezultatu 16:24 je bil ponovno čas za odmor, ki ga je zahteval gostujoči trener. Šempetranke so dobile prvi niz z rezultatom 17:25. Zmagovalno točko je dosegla Koren.

Drugi niz so bolje otvorile domačinke in takoj na začetku povedle z rezultatom 3:1. Tudi naprej so bile domačinke uspešnejše, rezultat je kazal 9:4. Pia Blažič je odlično delovala na servisu, gostujoči trener pa je zahteval odmor. Gostje so v nadaljevanju rezultat približale na 10:8. Mašulović je bila odlična na mreži. Polona Marušič je priigrala 12. točko (12:10). Julija Mohorič je na mreži priigrala 17. točko in takrat je bil rezultat 17:13. Pia Blažič je z odličnim blokom priigrala še 18. točko (18:14). Ko je rezultat kazal 19:14, je bil čas za odmor gostujočega trenerja. Bavdaž je za gostje zgrešila začetni udarec in Novogoričanke so dobile 21. točko (21:16). Domačinke so drugi niz uspešno pripeljale do konca, slavile so z rezultatom 25:18.

Začetek tretjega niza so zopet bolje otvorile gostje in povedle z rezultatom 1:3 in nato tudi 1:4. Uspešni blok Damjanović za 2:4. Gostje so v nadaljevanju pobegnile na 2:7 in nato tudi na 2:11. Lara Rituper je v nadaljevanju dosegla 3. točko (3:11) in Polona Frelih 4. (4:11). Rituper je z odličnim začetnim udarcem dosegla 7. točko (7:14). Gostje so z dobro igro držali vse niti v rokah za zmago v tretjem nizu. Vodili so že za osem (9:17) in nato tudi 10:18. Črnila je za gostje dosegla 21. točko (14:21), Makuc na drugi strani za domačinke 15. (15:21). Pri rezultatu 16:21 je gostujoč trener zahteval odmor. Bavdaž je z odličnim servisom gostjam prinesla zmago v tretjem nizu (16:25).

V četrtem nizu so na začetku zopet povedle domačinke 3:1, toda gostje so se kmalu ponovno približale (7:6) in rezultat tudi izenačile na 7. točki. V nadaljevanju so zopet gostje prevzele pobudo in povedle (8:9), domači trener pa je zahteval odmor. Pri rezultatu 10:13 je bil ponovno čas za odmor, gostje so bile na igrišču odločnejše. V nadaljevanju so vodile že z rezultatom 14:19, zdelo se je, kot da so vse bližje zmagi. Pri rezultatu 14:21 je domači trener opravil nekaj menjav na igrišču, Špela Marušič pa je z odličnim blokom priigrala 15. točko (15:21). 24. točko je gostjam priigrala Bavdaž (16:24). Tudi za 25. točko je bila odgovorna Bavdaž, Šempetranke so na koncu slavile z rezultatom 17:25 in 1:3 v nizih.