19 / november 2022
Formis - Ankaran 3:2

1A. DOL za ženske, 8. krog, Formis : Ankaran 3:2 (25:15, 23:25, 25:23, 14:25, 15:12)
Hoče, VŠD Hoče, 100 gledalcev, sodnika: Franc Mesarič (Murska Sobota), Nina Juraja (Prevalje)

Formis: Vodušek, Škoflek (L), Cvetko, Šteharnik 7, Zupan (L), Godec 12, Uršič 11, Grubišič Čabo 18, Milošič 23, Divjak 1, Klavžar, Halužan Sagadin 3, Bračič 2. Trener: Miloš Milić
Ankaran: Kolbl, Kolenc 3, Jamnik Pregelj, Kovačič 2, Grudina 12, Forštnarič, Žnidar 13, Valenčič 20, Cerovac, Mihalinec 10, Kaker 11. Trener: Sebastjan Mikša

Tekmo so s prvo točko odprle Ankarančanke, po neubranljivem servisu Šteharnikove pa so Formiske povedle s 4:2. Po uspešnem preigravanju Grubišič Čabotove so Formiske prvič povedle za tri točke, pri 11:7 pa je gostujoči trener vzel prvi odmor, ki pa ni zaustavil Formisk, saj so povedle s 14:7. Pri 15:8 je sledil drugi odmor na gostujoči strani. Po uspešnem bloku Milošičeve so Formiske prvič povedle za deset točk, a Ankarančanke se še niso predale in pri 19:12 je sledil prvi odmor na domači strani, po katerem so domačine spet zaigrale bolj zbrano. Z uspešnim napadom je niz za končnih 25:15 zaključila kapetanka Halužan Sagadinova.
Drugi niz so bolje odprle gostujoče igralke, saj so povedle s 3:1, a na 4. točki je sledilo izenačenje. Nato so Formiske spet zaigrale bolj zbrano in pri 10:7 je vzel gostujoči trener prvi odmor. Po uspešnem servisu Uršičeve so Formiske povedle z 12:8, a Ankarančanke so jih na 16. točki ujele in sledil je prvi odmor na strani domače ekipe. Po vodstvu Ankarančank s 17:16 je sledila serija treh točk Formisk in pri 19:17 je sledil drugi odmor na strani Ankarančank. Po vodstvu z 21:19 smo videli na 21. točki izenačenje in sledila je napeta končnica ter drugi odmor na domači strani pri 23:24 za gostujočo ekipo. Prvo zaključno žogo je izkoristila Sara Valenčič za 23:25 in izenačenje v nizih.
V tretjem nizu smo spremljali izenačeno igro, saj se nobeni ekipi do 9:9 ni uspelo odlepiti vsaj za dve točki. Nato so Formiske povedle s 13:9 in sledil je prvi odmor na gostujoči strani. Po bloku Uršičeve je bilo na semaforju 17:11 in sledil je še drugi odmor na strani Ankarančank, ki so se hitro približale na 17:16 in videli smo prvi odmor na domači strani. Pri 17:17 je namesto Godčeve v igro vstopila Bračičeva in takoj uspešno zaključila napad. Nato so Formiske povedle z 22:19, a na 22. točki smo videli izenačenje ter še drugi odmor na domači strani. Sledil je napet zaključek, ki je z nekaj sreče pripadel domači ekipi s 25:23.
Z 0:2 so četrti niz odprle Ankarančanke, ki so nato povedle z 1:4 in s 5:9. Pri 6:12 je namesto Bračičeve v igro vstopila Godčeva in nato smo pri 6:13 videli prvi odmor na strani Formisk, ki pa ni spremenil poteka igre, saj so gostje povedlez 8:16. Pri 11:19 je namesto Halužan Sagadinove v igro vstopila Divjakova. Ankarančanke so niz mirno pripeljale do končnih 14:25 in izenačenja na 2:2 v nizih.
Odločilni niz so bolje odprle Formiske in pri 3:1 je vzel gostujoči trener prvi odmor, ki pa ni zaustavil domačih igralk, saj so povedle s 6:1 in sledil je še drugi odmor na gostujoči strani, po katerem so se Ankarančanke približale na 7:4 in sledil je prvi odmor na domači strani. Po uspešnem napadu Milošičeve je pri rezultatu 8:4 sledila menjava strani, po kateri so se Ankarančanke približale na 9:8 in sledil je še drugi odmor na domači strani. Na 10. točki smo videli izenačenje in nato vodstvo domačih igralk s 13:10. Prvo zaključno žogo je priigrala Nika Milošič, ki je tudi sama izkoristila tretjo priložnost za zmago in končnih 15:12 ter zmago s 3:2 za Formiske.