03 / december 2022
Formis - SIP Šempeter 2:3

1A. DOL za ženske, 10. krog, Formis : SIP Šempeter 2:3 (25:22, 9:25, 25:19, 21:25, 8:15)
Hoče, VŠD Hoče, 100 gledalcev, sodnika: Bernard Valentar (Prevalje), Amir Suljkanović (Maribor)

Formis: Vodušek, Škoflek (L), Cvetko, Šteharnik 1, Zupan (L), Godec 13, Uršič 6, Grubišič Čabo 18, Milošič 20, Divjak, Klavžar, Halužan Sagadin 8, Bračič. Trener: Miloš Milić
SIP Šempeter: Božič 3, Koren 10, Črnila 12, Puckmeister 4, Vovk (L), Bavdaž 9, Vidali 12, Mašulović 31, Lebič, Sevčnikar, Kadunc (L). Trener: Beno Božič

Tekmo so bolje začele gostje iz Šempetra in pri 7:11 je sledil prvi odmor na domači strani, po zaostanku s 8:14 so se Formiske približale na 11:14 in gostujoči trener je vzel prvi odmor, ki pa ni zaustavil Formisk in po vodstvu Formisk z 20:18 je sledil še drugi odmor. Pri 22:21 je sledil še drugi odmor na domači strani, po katerem so Formiske pripeljale niz do končne zmage s 25:22.
V drugem nizu so gostje hitro povedle z 2:6 in so prednost hitro povečevale, niti prvi odmor pri 5:11, niti drugi odmor pri 6:14 in niti številne menjave niso spremenile poteka igre, saj je igra domače ekipe popolnoma razpadla in niz so gostje zanesljivo pripeljale do končnih 9:25 in izenačenja v nizih na 1:1.
V tretjem nizu pa smo spremljali ravno obratno zgodbo, saj so Formiske niz odprle s 3:0 in pri 8:3 je sledil prvi odmor na strani gostij, pri 12:5 pa še drugi, ki pa nista spremenila potek igre, saj so Formiske že povedle za deset točk. Ko so se gostje približale na 18:11 je sledil prvi odmor na domači strani. Niz so Formiske dokaj zanesljivo dobile s 25:19.
Četrti niz so bolje odprle gostje in pri 1:4  je sledil prvi odmor na domači strani, a gostje so povedle z 1:6 in s 3:8, ko so se Formiske približale na 8:9 je sledil prvi odmor na strani Šempetra. Gostje so spet zaigrale bolj zanesljivo in pri 10:14 smo videli še drugi odmor na domači strani. Pri 10:15 je namesto Godčeve v igro vstopila Bračičeva, a pri 11:16 se je v igro vrnila Godčeva. Ko so se Formiske približale na 16:17, je sledil drugi odmor na strani gostij. Na 20. točki sta bili ekipi izenačeni, nato pa so manj napak naredile gostje in so zasluženo dobile niz z 21:25.
Odločilni niz so bolje začele gostje, saj so povedle z 0:2 in z 1:4, a so jih Formiske na 5. točki ujele, vseeno pa so odšle na menjavo strani z vodstvom 6:8. Pri 6:10 je sledil prvi odmor na domači strani, ki pa ni zaustavil gostij in pri 7:13 je sledil še drugi odmor. Ekipa iz Šempetra je niz dobila z 8:15 in prišla do zaslužene zmage z 2:3 v nizih.