TPV Volley NM - Visit Braslovče 1:3

ŠD Marof, 4. 3. 2023. Gledalcev 150, sodnika: Perčič, Rozman.

TPV Volley NM: Jakše 3, Bošeska, Vidic (L), Kotnik, Drkušić 19, Omerzel 3, Košiček, Žarn 8, Bregar, Hafner 3, Kogelnik 2, Šola 2, Kostić Brulec 22, Kastelic (L). Trener: Krešimir Perić
Visit Braslovče: Bednjanič 24, Šketa Rozman 15, Donko, Kodrun B 5, Jelen (L), Posedel 12, Kodrun N, Oštir 8, Ferlež 1, Fužir, Kalar (L), Satler, Stropnik 5. Trenerka: Steblovnik Taja

Začetek obračuna je bil zelo izenačen na obeh straneh. Ekipi sta se menjavali v vodstvu vse do rezultata 5:7 pri katerem so gostje prvič na tekmi povedle za dve točki. Novomeške odbojkarice so se sicer približale na le točko zaostanka pri 8:9 vendar so kmalu sledile minute uspešnega bloka odbojkaric Braslovč, ki so s kar tremi zaporednimi bloki popolnoma razorožile domačinke in s tem prisilile domačega trenerja Perića v prvi time-out na tekmi. Novomeščanke se tudi po time-outu niso uspele zbrati. Igrale so neprepričljivo predvsem v napadu, kar so uspele gostje obrniti v svojo korist ter prvi niz brez kakršnega koli odpora domačink pripeljale do konca in slavile z rezultatom 16:25.

Slaba in neprepričljiva igra TPV-jevk se je prenesla tudi v začetek drugega niza. Braslovčanke so še naprej letele po igrišču in v začetni fazi niza povedle s 4:8. Podobno kot v prvem nizu, so v tem delu sledile minute gostij, ki so tokrat z odličnimi začetnimi udarci in kar štirimi neposrednimi točkami iz servisa še povečale vodstvo na 5:13. Novomeščanke so se v nadaljevanju končno malo sprostile in po veliko boljši in bolj prepričljivi igri hitro približale na le štiri točke zaostanka pri rezultatu 11:15. Zaključek niza je bil zelo zanimiv, predvsem zaradi tesnega izida, odličnih servisov Tadeje Žarn in pa veliko boljšega napada novomeških odbojkaric. Na koncu se na žalost TPV-jevke niso uspele popolnoma približati, gostje pa so z veliko več truda kot v prvem nizu slavile z rezultatom 21:25.

Tudi tretji niz se je začel precej izenačeno z vodstvom gostij za eno oziroma dve točki. Braslovčanke so prvič v tretjem nizu povedle za tri točke šele pri rezultatu 9:12 po dveh neposrednih točkah iz servisa in pa eni napaki domačih odbojkaric v napadu. V nadaljevanju so se uspele TPV-jevke popolnoma približati, predvsem po zaslugi odličnih začetnih udarcev Nike Drkušić. Z odlično igro so Novomeščanke prisilile gostujočo trenerko v prvi time-out v tretjem nizu pri rezultatu 13:15 v korist Braslovč. Po time-outu je svoje z dvema neposrednima točkama iz servisa pristavila tudi domača srednja blokerka Katja Omerzel in s tem rezultat poravnala na 16. točki. Novomeščanke je v vodstvo popeljala Zala Jakše z dvema zaporednima uspešnima napadoma za 18:16. TPV-jevke do konca niso popuščale, popolnoma so nadigrale gostje iz Braslovč in zasluženo slavile z rezultatom 25:18.

Kot smo bili na tej tekmi že vajeni, je tudi četrti niz prinesel zelo izenačen začetek tekme. Pri rezultatu 6:9 so Braslovčanke pobegnile, vendar se z njihovim vodstvom Novomeščanke niso strinjale. Predvsem je odbojkarice novomeškega TPV-ja v igri držala izkušena domača korektorica Olivera Kostić Brulec, ki je s svojimi pametnimi napadi na celotni tekmi povzročala ne malo težav nasprotnicam. Domačinke so veliko bolje igrale tudi v obrambi ter v četrti niz prenesle odlično serviranje iz tretjega. Rezultat se je poravnal na dvanajsti točki po uspešnem bloku Nike Drkušić, ki je kasneje pristavila še neposredno točko iz servisa in pa uspešen napad preko druge linije, kar je pomenilo vodstvo domačih odbojkaric z rezultatom 15:13. V zaključku niza je koncentracija TPV-jevkam nekoliko padla kar so znale Braslovčanke izkoristiti. Po time-outu domačega trenerja so povedle z 16:19 in to razliko treh oziroma štirih točk držale vse do konca četrtega niza. Niz se je v športni dvorani Marof zaključil z zmago gostujočih odbojkaric z rezultatom 21:25.

Izjavi po tekmi

Olivera Kostić Brulec, TPV Volley NM: »Prva dva niza smo spale. Prevladal je predvsem boljši servis in pa sprejem nasprotnic. V tretjem nizu smo začele veliko bolje servirati, kar je za nas pomenilo veliko lažjo in bolj učinkovito igro v kontra napadu. Še vedno nam manjka boljša igra v fazi blok-obramba. Predvsem povezanost te faze z vsemi drugimi. V četrtem nizu smo sicer vodile vendar je na koncu njihova želja na žalost prevladala.«

Rima Posedel, Visit Braslovče: »Vesela sem, da smo držale servis celotno tekmo. V tretjem nizu smo odigrale slabo, predvsem smo naredile preveč lastnih napak, kar so Novomeščanke izkoristile. Četrti niz je bil ponovno zelo izenačen, ampak smo na koncu zdržale in si priborile novo zmago v sezoni.«