OŠ Koper, gledalcev 120
Luka Koper - Vital Ljubljana 3:0 (25:19, 25:20, 26:24)

Luka Koper: Đukić (2), Raič (3), (L) Debernardi (5), (C) Trobec (7) , Dakič (9), Pavič (10), (L) Maksić (11), Lenart (12), Kalem Mihalič (14), Franca (18), Lazar (22), Bjelič (28), Khorolska (77). Glavni trener: Marko Kalc, pomočnik glavnega trenerja: Matjaž Lenarčič
Vital Ljubljana: Grabec (1), Poznajelšek (3), Verk (4), (L) Marič (5), Gojković (6), Dvornik (7), (C) Bulc (10), Mesar (12), Kenda (13), (L) Jarc (14), Svetina (17), Gajanović (21), Debelak (27). Glavna trenerka: Živa Cof, pomočnica glavne trenerke: Petra Vrhovnik

V 7. krogu 1B. DOL so igralke Luke Koper, na domačem parketu, v treh nizih premagale ekipo Vital Ljubljana.

Prvi niz je s servisom otvorila gostujoča ekipa. Igralke Luke Koper so povedle z rezultatom 6:1. Na začetku niza je zelo uspešno servirala domača igralka Dakič, Đukić in Trobec pa sta suvereno napadali. Na strani ekipe Vital Ljubljana sta bili v začetku prvega niza učinkoviti Svetina ter Poznajelšek. Za vodstvo domačih z 11:7 je poskrbela igralka Pavić, nato pa se je gostujoča ekipa z napadalno igro približala Koprčankam (13:9). Bulc je z nerešljivim servisom gostujoči ekipi priigirala točko in zmanjšala zaostanek na 15:11. Koprska ekipa je z napadalno igro hitro prišla do 22. točke. Vendar so se Ljubljančanke razigrale in domačo ekipo skoraj rezultatsko ujele (23:19). Igralke Kopra so se zbrale in zaključile prvi niz v kombinaciji Dakič (servis) – Trobec (napad) za končnih 25:19.

Igralke Kopra so zmagovalno vstopile tudi v drugi niz (3:1). Na strani Koprčank je uspešno blokirala Khoroloska, točke pa je z napadi zaključevala Đukić. Ekipo Vitala je k zmanjšanju zaostanka pripeljala Poznajelšek (4:3). Gostujoča ekipa je še naprej stopnjevala tempo in prvič povedla za dve točki (4:6). Vendar je odlična koprska sprejemalka, Pavićeva, kmalu rezultat izenačila (6:6). Igralke Vitala so še naprej pritiskale in ponovno prišle v vodstvo za dve točki (6:8). Rezultat je bil še naprej izenačen (11:9). Koprčanke so sicer prišle do vodstva (14:11), vendar so imele kar nekaj težav zaradi dobrih blokov Kende ter napadov igralke Gojković. Igralke Kopra so nato pojačale igro, predvsem na račun močnih servisov ter napadov igralke Đukić (18:14). Suvereno je servirala tudi Trobec in v kombinaciji z navezo blokov Pavić – Khorolska se je prednost Luke Koper še dodatno povečala (21:15). Uspešni bloki Vitala so prinesli gostujoči ekipi tri zaporedne točke (21:18). Varovanke Kalca so pojačale igro, zmanjšale lastne napake in zaključile drugi niz kot se za vodstveno ekipo na lestvici 1B. DOL tudi spodobi (25:19).

Tretji niz je s servisom otvorila igralka Mesar (Vital Ljubljana). Khorolska (Luka Koper) je odlično zaključevala, vendar je zbrana in napadalna igra Ljubljančanke pripeljala do vodstva (10:4). Na strani Vitala je napadala Svetina, napake domače ekipe pa so ekipo iz Ljubljane ponovno popeljale v vodstvo za šest točk (12:18). Koprčanke so se približale Vitalu na rezultat 17:20, nato je bila igra še naprej zelo napeta in izenačena (22:22). Ekipa Kopra je povedla za točko (23:22), ekipa Vitala pa si je takoj zatem pridobila dve zaporedni točki (23:24). Koprčanke so obranile zaključno žogo Ljubljančank in se na koncu veselile zaslužene zmage s 26:24.