Pokal Ž

08 / februari 2023
Pokal, prva tekma: GEN-I Volley - Calcit Volley 0:3

Prvi niz so odločno začele domačinke in povedle s 3:0. Polona Frelih je priigrala 4. točko in rezultat je bil 4:1. Radišković je v nadaljevanju izenačila na 4. točki. Stojiljković pa je Kamničanke pripeljala do prvega vodstva (4:5). V nadaljevanju so pobudo prevzele gostje in povedle 6:13 in nato tudi 7:16. Za 8. točko je poskrbela Lara Rituper (8:16). Tudi v nadaljevanju so Kamničanke ohranjale prednost, Rituper je priigrala 15. točko (15:23), toda gostje so še vedno visoko vodile. Polona Frelih je udarila za 16. točko (16:24) in gostujoči trener je zahteval odmor. Prvi niz so nato dobile gostje, rezultat pa je kazal 18:25.

V drugem nizu so gostje povedle 0:3, toda domačinke so rezultat izenačile. Ko so ponovno povedle za tri (3:6), je domači trener, Samec Lipicer, zahteval odmor. Gostje so vseskozi ohranjale prednost in vodile že 11:16 in 12:17. 13. točko je dosegla Rituper (13:17), v nadaljevanju je bila na drugi strani za 18. uspešna Pucelj (13:18). Ko je rezultat kazal že 13:20, je domači trener zahteval odmor. Tudi v drugem nizu so bile na koncu uspešnejše gostje, rezultat pa 17:25. Radišković je dosegla zmagovalno točko.

Tudi v tretjem nizu so že na začetku prednjačile gostje. Povedle so 1:3, ko so vodile že 3:8, je bil čas za odmor domačega trenerja. V nadaljevanju so Kamničanke vodile 5:11. Za 12. točko je udarila Sillah. Pri rezultatu 5:13 je domači trener ponovno zahteval odmor. Kamničanke so nadaljevala v slogu in vodile 13:17. Ko so povedle že 16:23, je bilo le malo upanja za preobrat. 24. točko je dosegla Sillah, za 25. je bila uspešna Hutinski.

Največ točk je dosegla Sara Hutinski, in sicer 11. Povratna tekma bo 22. Februarja v Kamniku, kjer bodo imele Novogoričanke popravni izpit.