Pokal Ž

30 / november 2022
Formis - Nova KBM Branik 1:3

Pokal Slovenije za ženske, ¼ finale, prva tekma, Formis : Nova KBM Branik 1:3 (25:23, 13:25, 21:25, 19:25)
Hoče, VŠD Hoče, gledalcev 100, sodnika: Sanja Miklošič (Maribor), Mojca Tovornik (Maribor)

Formis: Škoflek (L), Cvetko, Šteharnik 5, Zupan (L), Godec 14, Uršič 4, Grubišič Čabo 10, Milošič 19, Divjak, Klavžar, Halužan Sagadin, Bračič. Trener: Miloš Milić
Nova KBM Branik: Milošič 1, Pogačar 5, Štampar 5, Klajžar (L), Lekše 14, Senekovič 4, Cikač (L), Farkaš, Ramić, Potokar 19, Lorber Fijok 20, Krajnc. Trener: Bruno Najdič

Po izenačenem začetku so Mariborčanke hitro prevzele pobudo in so povedle za tri točke, a so jih Formiske na 7. točki ujele, nato pa spet dovolile, da so gostje pobegnile za tri točke, a na 12. točki sta bili ekipi spet poravnani. Pri 14:13 so Formiske prvič povedle, pri 16:14 pa prvič za dve točki in pri 20:18 smo videli prvi odmor na gostujoči strani. Po uspešnih napadih Milošičeve in Šteharnikove so Formiske povedle z 22:18 in sledil je drugi odmor na gostujoči strani, ki so se hitro približale na 22:21 in videli smo prvi odmor na domači strani. Po napaki Farkaševe na servisu so Formiske imeli prvo zaključno žogo pri 24:22, sledila je napaka na servisu Šteharnikove, nato pa dolga točka, ki je z nekaj sreče pripadla domači ekipi za zmago v prvem nizu s 25:23.
Začetek drugega niza je postregel z izenačeno igro, prve so za dve točki pri 5:7 povedle gostje in pri 5:8 je sledil prvi odmor na strani Formisk. Mariborčanke niso popuščale in pri 6:12 je sledil še drugi odmor na domači strani, ki pa ni spremenil poteka igre. Po neubranljivem servisu Potokarjeve so gostje prvič povedle za deset točk in niz mirno pripeljale do končnih 13:25.
V tretjem nizu so prve za dve točki povedle Formiske in pri 6:4 je vzel gostujoči trener prvi odmor, po katerem je sledil neubranljivi servis Milošičeve. Na 9. točki so Mariborčanke izenačile in sledilo je izenačeno nadaljevanje do 16. točke, nato so gostje povedle za tri točke, a so jih Formiske na 20. točki ujele. Pri 20:22 je sledil prvi odmor na domači strani in nato pri 20:23 še drugi, ki pa ni spremenil zaključka niza, saj je niz po točki Pogačarjeve pripadel gostjam z 21:25.
Začetek četrtega niza je pripadel Formiskam, saj so povedle s 5:2. Na 8. točki so jih gostje ujele in pri 8:9 je sledil prvi odmor na domači strani, ki pa ni zaustavil gostujočih igralk in pri 8:12 je sledil drugi odmor na strani Formisk. Mariborčanke so prednost treh, štirih točk držale do konca niza, ki so ga dobile z 19:25 in tekmo z 1:3 v nizih.