Pokal Ž

06 / december 2022
GEN-I Volley - Ankaran 4:1

Novogoričanke po težkem boju do napredovanja v polfinale pokala Slovenije.

Prvi niz so bolje začele gostje iz Ankarana in takoj povedle z rezultatom 0:2. Lara Rituper je v nadaljevanju priborila prvo točko za domačinke (1:2). Pia Blažič je domačinke povedla v vodstvo (3:2), toda gostje so izenačile. Rezultat je bil izenačen tudi na 4., 5. in 6. točki. Tudi v nadaljevanju je bila igra precej izenačena (9:9), Rituper je priigrala 10. točko, Polona Frelih pa 11. (11:9). Polona Marušič je na mreži prislužila 15. točko (15:12) in čas je bil za odmor na zahtevo gostujočega trenerja. Tudi v nadaljevanju so bile uspešnejše domačinke (18:13) in ponovno je bil čas za odmor za goste. Ko so se gostje približale na dve točki razlike (18:16) je odmor zahteval tudi domači trener Vasja Samec Lipicer. Tudi pri rezultatu 22:19 je bil čas za odmor domačih. Vse skupaj se je obrestovalo, domačinke so prvi niz dobile z rezultatom 25:19.

Po porazu v prvem so drugi niz bolje začele gostje in takoj povedle 0:3. Ko so vodile že za pet, je domači trener urgiral in sklical odmor (2:7). Tudi v nadaljevanju so gostje še vedno vodile, rezultat pa je kazal 6:11 in tudi 6:12 po zaslugi odličnega bloka Ankarančank. Ponovno je bil čas za odmor na zahtevo Vasje Samca Lipicerja. Tudi v nadaljevanju so v tem nizu prevladovale gostje, kar se je odražalo tudi na rezultatu. Vodile so že za devet točk (10:19) in tudi za deset (10:20). 21. točko je gostjam priigrala Valenčič (10:21), 22. pa Grudina (10:22). Gostje so pričakovano dobile drugi niz, 25. točko je z odličnim servisom priigrala Valenčič (13:25).

Na začetku tretjega niza so povedle Novogoričanke (2:0), toda gostje so rezultat izenačile in v nadaljevanju tudi povedle (3:4). Ko so gostje vodile 4:7, je bil čas za odmor. Polona Marušič je priigrala 8. točko in domačinke so se približale (8:10). Gostje so se v nadaljevanju ponovno oddaljile (9:14) in čas je bil za odmor. Ponovno na zahtevo domačega trenerja. Novogoričanke so se zbrale in rezultat približale (15:17), sedaj pa je bil čas za odmor na zahtevo gostujočega trenerja. Na 17. točki je bil rezultat ponovno poravnan in gostujoči trener je še enkrat sklical odmor. Ta se na koncu ni obrestoval, saj so tretji niz nato zanesljivo osvojile Novogoričanke. Rezultat je bil 25:20. Polona Frelih je priigrala zadnjo točko z odličnim blokom.

Tudi v četrti niz so odločneje vstopile domačinke in povedle kar 7:2. Sedmo točko je priigrala Polona Frelih z odličnim napadom. Lara Rituper je z blokom priigrala 8. točko in rezultat je kazal 8:2. Takrat je bil čas za odmor na zahtevo gostujočega trenerja. Pri rezultatu 10:7 si je odmor vzel tudi domači trener. Sanja Damjanović je priborila 12. točko in takrat je na ekranu pisalo 12:8. Grudina je na drugi strani priborila deseto točko Ankarančankam (13:10). Pri rezultatu 16:11 je gostujoči trener ponovno zahteval odmor. Ana Žigon je bila uspešna na mreži za 20. točko (20:15). Damjanović je z odličnim začetnim udarcem priigrala še 22. točko (22:15). Lara Rituper je zaključila četrti niz z odličnim udarcem in zmagovalke niza so bile domačinke (25:18).

Ker se je tekma končala z enakim rezultatom kot pred dnevi v Kopru (3:1), se je odigral tudi zlati niz. V njem so bolje delovale domačinke, ki so si z rezultatom 15:9 priigrale mesto v polfinalu pokala Slovenije. Najboljša igralka tekme je bila Lara Rituper, ki je zbrala 21 točk.