20 / april 2022
ACH Volley Ljubljana - Calcit Volley 3:0

Ljubljana – športna dvorana Tivoli, gledalcev: 450, sodnika: Melavc, Kramar (oba Slovenija)

ACH Volley Ljubljana: Pernuš, Šket 7, Rutar, Mašulović 8, Todorović, Peruničić, Okroglič, Kovačič (L), Gjorgiev 26, Pokeršnik, Videčnik 8, Kök 12. Trener: Mladen Kašić
Calcit Volley: Kos 5, Hribar (L), Bregar 8, Purič 4, Kosmina, Gasparini 13, Klobučar 13, Siirila 5, Brulec 1, Beravs, Plot (L), Mujanović, Pavlović 2. Trener: Matija Pleško

Na prvi tekmi sklepnega dejanja letošnje sezone v odbojki za moške sta se v dvorani Tivoli pomerila stara znanca odbojkarskih igrišč, ACH Volley Ljubljana in Calcit Volley. Tako kot na dosedanjih medsebojnih tekmah v letošnji sezoni, so bili tudi tokrat uspešnejši večkratni državni prvaki in slavili z rezultatom 3:0.

Začetek uvodne tekme finala je pripadel domačim, ki so na krilih razpoloženega Gjorgieva povedli za tri točke (6.3). Kamničani so hitro postregli z odgovorom in po dveh asih finskega blokerja Siirile zaostanek na šesti točki izničiti. Zmaji so si z odlično igro v obrambi in učinkovitim napadi pri rezultatu 12:9 ponovno priborili tri točke prednosti, na kar je sledila prekinitev na zahtevo gostujočega trenerja Pleška. To ni zaustavilo naleta Ljubljančanov, ki so prednost v nadaljevanju le še višali. Pri 17:12 so bili gostje iz Kamnika vnovič primorani vzeti odmor, ki pa prav tako ni zalegel. Kök je nadaljeval z asom in ljubljanski odbojkarji so prednost ohranili tudi v zaključku niza, katerega je s silovitim napadom preko prvega tempa zaključil Mašulović (25:19).
Tudi drugi niz so bolje začeli odbojkarji ACH Volleyja Ljubljana, ki so po izjemnem bloku Šketa povedli s 5:3. Nadaljevanje je postreglo z dokaj izenačeno igro, v kateri pa so bili korak pred nasprotniki odbojkarji ACH Volleyja (17:15). Niti polminutni odmor Calcit Volleyja ni spremenil stanja na igrišču, saj so zmaji z učinkovito igro v napadu in čvrstim blokom zanesljivo korakali proti osvojitvi drugega niza (19:16). Le tega je z asom odločil srbski podajalec v vrstah oranžnih zmajev Todorović.
Za spremembo od prvih dveh nizov, so tretjega bolje otvorili odbojkarji Calcit Volleyja, ki so po seriji uspešnih začetnih udarcev Gasparinija ušli na 4:8. Prekinitev na zahtevo domačega trenerja Kašića je prebudila domače odbojkarje, saj so goste na 13. točki ujeli. Nato so pobudo ponovno prevzeli Kamničani in za trenutek povedli (13:15), vendar so zmaji po dveh točkah izjemnega Gjorgieva rezultat izenačili (15:15). Sledile so minute odbojkarjev Calcit Volleyja z Gasparinijem na čelu, ki je z močnimi servisi ponovno oddaljil goste (16:18). To je več kot očitno dalo energije Kamničanom, ki so povišali prednost na tri točke (17:20), Brulec pa je z asom v končnici priigral goste še bolj približal k uspehu v tretjem nizu (20:23). Odbojkarji ACH Volleyja so še enkrat več pokazali karakter in ubranili kar tri zaključne žoge kamniške ekipe ter pripravili preobrat, katerega je z asom kronal Kök.

Izjavi po tekmi:

Mladen Kašić, trener ACH Volley Ljubljana: »Izjemno sem zadovoljen s prikazanim. Fantje so odlično odigrali z izjemo tretjega niza večinoma pod kontrolo. Sedaj je čas, da odmislimo to tekmo in se maksimalno pripravimo na drugo tekmo, na kateri pričakujemo večji odpor Kamničanov.«

Alen Šket, igralec ACH Volley Ljubljana: »Zelo dobro smo se pripravili na tekmeca in sploh v prvih dveh nizih igrali odlično. Potem so nam v tretjem nizu pošle moči, vendar smo še enkrat več pokazali karakter, ki krasi to moštvo in po preobratu zasluženo slavili.«