22 / april 2024
SIP ŠEMPETER – GEN-I Volley 1:3

Dvorana ŠD ŠEMPETER (600), Miklošič (Maribor), Rožej (Ravne na Koroškem)

V prvem nizu so v nabito polni dvorani v Šempetru bolje začele gostje, ki so po bloku in uspešnem tempu Korenove povedle z 2:4. Šempetranke so se približale na točko zaostanka po bloku Božičeve za 5:6. Domači trener je po asu Blažičeve (5:9) vzel prvi odmor. Gostje so uspešno nadaljevale v napadu in po uspešnem napadu Frelihove je domači trener vzel drugi odmor (5:12). Gostujoči trener je vzel prvi odmor po uspešnem napadu Krajnčeve za 8:14. Po uspešnem napadu Erženove so Šempetranke zaostajale za pet točk (12:17). Šempetranke se niso več uspele približati in po še eni napaki Šempetrank v napadu je prvi niz pripadel gostjam s 16:25.
V drugem nizu so bolje začele Šempetranke, ki so po dveh mrežah gostij in uspešnem napadu Bulčeve povedle s 3:0. Po napaki v napadu Blažičeve je bil rezultat 7:4. Gostujoči trener je vzel prvi odmor po asu Bulčeve (8:4). Gostje so znižale zaostanek po uspešnem napadu Frelihove in Godčeve (9:7). Šempetranke so povedle za pet točk po asu Žnidarjeve in napaki v napadu Frelihove (14:9). Gostje so se približale po uspešnem napadu Frelihove in Godčeve za prvi odmor domačega trenerja (16:13). Gostje so izenačile po napaki Bulčeve v napadu in uspešnem napadu Godčeve (17:17). Gostje so prvič v drugem nizu povedle po asu Mohoričeve (17:18) za drugi odmor domačega trenerja. Po uspešnem napadu Erženove iz druge linije in napaki na podaji Žigonove je bil rezultat 21:19. Sledila je še napaka Godčeve v napadu (22:19). Gostje so izenačile že v naslednji menjavi po bloku Frelihove in Korenove (22:22). Gostje so ponovno povedle po bloku Blažičeve (22:23). Prvo zaključno žogo za zmago v drugem nizu so imele gostje po še enem bloku Frelihove (22:24). Gostje so uspešno realizirale drugo zaključno žogo po uspešnem napadu  Frelihove za 23:25.
Tretji niz se je začel izenačeno. Na obeh straneh smo videli dva uspešna napada za 3:3. Po bloku Bulčeve in asu Ane Mojce Krajnc je bil rezultat 6:4. Sledil je še uspešen napad Bulčeve (7:4) za prvi odmor gostujočega trenerja. Šempetranke so povedle z 11:6 po dveh uspešnih servisih Bulčeve. Gostje so se že v naslednjem napadu približale na dve točki zaostanka po napaki v napadu domače ekipe in asu Žigonove (11:9). Sledil je še as Žigonove (11:10) za prvi odmor domačega trenerja. Gostje so prvič povedle po asu Korenove  in uspešnem napadu Frelihove (13:15). Gostujoči trener je vzel drugi odmor po uspešnem napadu Erženove in as servisu Krajnčeve (16:16). Rezultat je bil pred končnico tretjega niza izenačen po uspešnem napadu iz druge linije Frelihove (19:19). Šempetranke so vodile za dve po uspešnem napadu Žnidarjeve in napaki v bloku gostij (21:19). Gostje so ponovno izenačile po dveh uspešnih napadih Frelihove za drugi odmor domačega trenerja (21:21). Gostje so izenačile po uspešnem napadu Blažičeve (23:23). Gostje so imele drugo zaključno žogo po uspešnem napadu Godčeve (24:25).  Šempetranke so izenačile po uspešnem napadu Bulčeve (25:25). Sledil je as Ane Mojce Krajnc (26:25) in napaka na servisu Kranjčeve (26:26). Gostje so imele tretjo zaključno žogo po asu Blažičeve (26:27). Gostje so imele četrto zaključno žogo po napaki Šempetrank (27:28). Bulčeva je po uspešnem napadu ponovno izenačila (28:28). Četrto zaključno žogo za Šempetranke je priborila Žnidarjeva po uspešnem napadu (31:30). Šempetranke so uspešno realizirale četrto zaključno žogo po napaki v napadu Godčeve (32:30).
Četrti niz se je tako kot tretji začel izenačeno. Na obeh straneh smo videli po eno napako in dva uspešna napada (3:3). Gostje so povedle za dve po bloku Mohoričeve (4:6). Šempetranke so vodile za točko po uspešnem napadu Bulčeve in Krajnčeve (7:6). Gostje so ponovno povedle za dve po uspešnem napadu Korenove in Frelihove (8:10). Domači trener je vzel prvi odmor po uspešnem tempu Korenove (9:12). Sledil je še as Godčeve in uspešen napad Blažičeve (9:14). Domači trener je vzel drugi odmor po uspešnem napadu Blažičeve (9:15). Gostujoči trener je vzel prvi odmor po dveh uspešnih napadih Puckmeistrove in Erženove (13:17). Gostujoči trener je vzel drugi odmor po napaki v napadu Frelihove in bloku  Puckmeistrove (17:19). Gostje so ponovno povedle za pet točk po uspešnem napadu in bloku Godčeve (17:22). Šempetranke se niso uspele več približati in Goričanke so po uspešnem napadu Korenove (18:25)  izenačile serijo na 1:1. O dobitniku medalje za tretje mesto bo tako odločala tretja tekma, ki bo v četrtek v Novi Gorici.